Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Kalisz obchodził Światowy Dzień Rzucania Palenia ZDJĘCIA

Badania smokelyzerem, punkty Informacyjne, pogadanki, wystawy i wiele innych działań przeprowadzono w Kaliszu w związku z obchodzonym 21 listopada Światowym Dniem Rzucania Palenia. Do akcji koordynowanej przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczna, włączyła się głównie młodzież kaliskch szkół.

Akcja w Zespole Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej

W ramach akcji szkoły mogły wypożyczyć od Sanepidu smokerlyzer – urządzenie badające poziom tlenu węgla w wydychanym powietrzu. Z tej możliwości skorzystały m.in. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu, Szkoła Podstawowa im. Wincentego Pola w Stawiszynie i Zespół Szkół Samochodowych w Kaliszu. Badania połączone z pogadanką, przeprowadzono również w „Dziesiątce” na Zagorzynku, w Zespole Szkół nr 1 w Liskowie, w IV LO oraz w Zespole Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej, gdzie dodatkowo odbyła się kampania fotograficzna "Nie palę, bo..." oraz debata oksfordzka. Z kolei uczniowie „Asnyka” utworzyli dwa mobilne punkty informacyjno – pomiarowe dla mieszkańców miasta Kalisza i powiatu kaliskiego.

Uczniowie I LO zachęcali do badań mieszkańców

W szkole Podstawowej „Edukator” oraz w Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kaliszu można było obejrzeć wystawy przygotowane specjalnie na tę okazję, a w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich kierownik Sekcji Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia wygłosił prelekcję na temat szkodliwości inhalowania e-papierosów pt  „ E-papierosy, nowe zagrożenie”.

Badanie smokerlyzerem budziło duże zainteresowanie również w IV LO w Kaliszu

Ogłoszono też wyniki konkursu fotograficznego, którego laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez PSSE w Kaliszu. I miejsce zajął Krystian Stachowski, II - Lidia Kałuża, a III – Aleksandra Goral. Szkoła przeprowadziła też elektroniczną ankietę sprawdzającą wiedzę dotyczącą na temat szkodliwości papierosów i przygotowała scenkę tematyczną. Na zakończenie uczestnicy spotkania mogli również skorzystać z badania smokerlyzerem.

W "Gastronomiku" rozstrzygnięto konkurs

Działania Sanepidu wsparł Wydział Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza,  który zakupił jednorazowe ustniki do smokerlyzera.

MIK, fot. organizator

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/