Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 maj 2021 Godzina:
imieniny: Karena, Beatus

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Kalisz rowerową stolicą Polski?

Miasto Kalisz przystąpiło do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Przez cały wrzesień mieszkańcy – nie tylko Kalisza – mogą, używając aplikacji Rowerowa Stolica Polski, jeżdżąc na rowerze zdobywać punkty dla naszego miasta.

Do zabawy, organizowanej przez Urząd Miasta Bydgoszczy, włączyły się 43 miejscowości. Są to zarówno ośrodki wojewódzkie jak Rzeszów, Białystok czy Olsztyn jak i mniejsze miasta np. Głogów, Puławy i Suwałki. W rywalizacji biorą udział trzy miasta z Wielkopolski: Leszno, Gniezno i oczywiście Kalisz.

- Zachęcamy wszystkich mieszkańców do udziału w akcji. Mam nadzieję, że uda nam się przejechać jak najwięcej kilometrów i wywalczyć tytuł Rowerowej Stolicy Polski – powiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Punkty, decydujące o końcowej klasyfikacji, liczone będą oparciu o stosunek liczby przejechanych kilometrów do liczby mieszkańców miasta, dla którego są one „kręcone”. Oznacza to, że każdy kilometr przejechany dla Kalisza będzie punktowany lepiej niż kilometr przejechany np. dla Bydgoszczy, ale gorzej niż np. dla Leszna.

Zwycięzcą ubiegłorocznej, pierwszej, edycji była Nowa Sól. Tryumfator otrzymuje przechodni puchar Rowerowej Stolicy Polski. Ponadto na trzy najbardziej aktywne miasta czekają nagrody w postaci samoobsługowych stacji naprawy rowerów.

Aby zachęcić kaliszan do udziału w rywalizacji Miasto Kalisz razem ze Stowarzyszeniem Aglomeracja Kalisko-Ostrowska i Klubem Turystyki Rowerowej Cyklista organizuje dwa rajdy rowerowe. Pierwszy już 6 września.

- Zaczynamy na stadionie miejskim, kończymy w centrum edukacji leśnej przy Lesie Winiarskim. Trasa długości 25 km wiodła będzie głównie ścieżkami rowerowymi. Zapisy prowadzone są elektronicznie na stronie  elektronicznezapisy.pl (Nowe okno)(Link do innej strony)– poinformował Juliusz Kowalczyk z Kancelarii Prezydenta Miasta .

Drugi rajd odbędzie się 26 września. O szczegółach będziemy informować. Udział w obu rajdach jest bezpłatny.

RED za kalisz.pl

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/