Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Lambert

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Kaliszanie w Nicei. „Jesteśmy cali, żyjemy”

Kaliszanie Lucyna i Piotr znajdowali się 300 metrów od dramatycznych wydarzeń w Nicei. Od rana nie odbierali telefonów. Na szczęście po godz. 10.00 znajomym udało się do nich dodzwonić. – Uspokoili nas, że są cali i żyją – mówi Eliza Smolińska, właścicielka biura podróży.

Do ataku doszło na Promenadzie Anglików w Nicei

Jeszcze niespełna miesiąc temu w Nicei przebywała duża grupa kaliszan. Wyjechali na mecz Polska – Irlandia Północna. – Nicea nie jest miejscem, do którego wyjeżdża się na wczasy, jest bardzo droga. Jeśli więc wyjazdy, to raczej indywidualne – mówi Eliza Smolińska, właścicielka biura podróży „Aleksander” w Kaliszu. – Przy okazji Euro 2016 miałam jednak w Nicei duża grupę kaliszan, którzy wyjechali na mecz. Na szczęście są już w Polsce i ominęły ich te dramatyczne wydarzenia.

Ale nie wszystkich. W Nicei przebywają obecnie Lucyna i Piotr z Kalisza. Od samego rana znajomi z Polski próbowali się do nich dodzwonić. Bezskutecznie. – Bardzo się denerwujemy, bo ich telefon y milczą, a mieszkają przy samej Promenadzie Anglików, na której doszło do ataku – mówiła nam dziś rano Eliza Smolińska. Kilkadziesiąt minut później dotarła do nas uspokajająca informacja. – Dodzwoniliśmy się! Telefony z Polski dosłownie się u nich urywają, dlatego jest problem z kontaktem – mówi portalowi faktykaliskie.pl Eliza Smolińska.

Lucyna i Piotr nie chcą rozmawiać z mediami, bo emocje są jeszcze zbyt świeże. Przyznają jednak, że przeżyli prawdziwy horror. – Znajdowali się dosłownie 300 metrów od miejsca, w którym zaatakował terrorysta. Jedli w ogrodzie kolację z dziećmi, gdy nagle usłyszeli huki, strzały – relacjonuje  Eliza Smolińska. Kaliszanie natychmiast schronili się w bezpiecznym  miejscu. Uspokajają, że żadnemu z nich nic się nie stało.

Do ataku doszło w czwartek, 14 lipca wieczorem, podczas obchodów narodowego święta Bastylii w Nicei. W tłum bawiący się na Promenadzie Anglików wjechała olbrzymia ciężarówka, która przez blisko 2 kilometry taranowała ludzi. Co najmniej 84 osoby zginęły, a ponad 100 zostało rannych, w tym kilkanaście jest w stanie krytycznym. Napastnik, który na koniec otworzył ogień do uczestników imprezy został zastrzelony przez policję.

MIK, fot. Google Street View

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/