Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Kaliszanie zatańczą tango. Z okazji 30-lecia Sieraszewski Dance Studio będą ustanawiać rekord Guinnessa

Lubicie "Taniec z gwiazdami"? Macie szansę, by poczuć się jak bohaterowie telewizyjnego show! W najbliższą niedzielę, 9 czerwca kaliszanie wspólnie zatańczą tango argentyńskie. A wszystko z okazji 30-lecia Sieraszewski Dance Studio. Szkoła, ustanawiając rekord Polski w liczbie równocześnie tańczących par, uczci swoje urodziny.

Łatwo nie będzie. Potrzeba minimum 50 par, czyli 100 tańczących osób. - Jest to o tyle trudne, że tu jest taniec w parach i trzeba wykonać jednocześnie program, który jest synchronicznie zatańczony przez 5 minut - wyjaśnia Piotr Sieraszewski. - Na naszej stronie jest też film, który przedstawia program, którego trzeba się nauczyć. Osoby, które chciałyby w ostatniej chwili dołączyć mają szansę nauczyć się dzięki nagraniu. Można się nauczyć kroków partnera i partnerki i tego, jak to się tańczy razem. Jest też muzyka, do której będziemy bili rekord. 

Można też skorzystać z darmowej nauki tanga w Sieraszewski Dance Studio: w poniedziałek od 20.30 i w czwartek od 19.15. Wszystko po to, by ustanowić rekord Polski i tym samym uświetnić 30-lecie istnienia szkoły, które przypada na ten rok. A próba w najbliższą niedzielę na kortach CKiS. - Bardzo ciekawy projekt i jak się okazuje bardzo ambitny, bo nie każdy sprostał temu wyzwaniu - dodaje Dariusz Grodziński, dyrektor CKiS w Kaliszu. - A z tego co wiem to trzy miasta już próbowały ustanowić ten rekord i im się nie udało.

Nie udało się, bo zabrakło odpowiedniej liczby osób. Sieraszewski Dance Studio ma nadzieję, że w Kaliszu chętnych, by zatańczyć tango będzie znacznie więcej. Rekord to tylko jedno z kilku wydarzeń z okazji 30–lecia istnienia szkoły tańca. W ostatni weekend absolwenci studia spotkali się na balu. W trakcie gali twórcy szkoły: Aurelia i Piotr Sieraszewscy zostali wyróżnieni Odznaką Honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”, którą wręczyła Marzena Wodzińska, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Obchodząca jubileusz szkoła otrzymała jeszcze jedno wyróżnienie - Medal „Zasłużony dla powiatu kaliskiego”, który wręczyli Krzysztof Nosal, starosta kaliski i Jan Adam Kłysz, przewodniczący Rady Powiatu (WIĘCEJ).

AW, fot. AW, screen z Fb/Sieraszewski Dance Studio, wideo: Fb/Sieraszewski Dance Studio

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads