Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Nikola, Jarogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Klub Obywatelski: uchodźcy, czy imigranci ekonomiczni?

Problem uchodźców będzie tematem kolejnego spotkania Klubu Obywatelskiego w Kaliszu. W dyskusji wezmą udział: Bassam Aouil, doktor psychologii oraz Witold Repetowicz, dziennikarz i korespondent wojenny.

„Uchodźcy, czy imigranci ekonomiczni? Pomoc humanitarna, czy islamizacja Europy?” – to temat najbliższego spotkania Klubu Obywatelskiego, które odbędzie się 7 października (piątek) o godz. 17:00 w Centrum Konferencyjnym Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości przy ul. Częstochowska 25 (II piętro). Dyskusja dotyczyć będzie: problemu uchodźców z rejonów objętych konfliktem (jak skutecznie pomagać), szans i zagrożeń związanych z przyjmowaniem uchodźców, różnic kulturowych oraz aktualnej sytuacji na Bliskim Wschodzie i frontach walki z Państwem Islamskim, a także sytuacji narodu kurdyjskiego i perspektyw rozwiązania konfliktu.

Jednym z zaproszonych ekspertów będzie Bassam Aouil - doktor psychologii, prof. nadzw. Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, ekspert w dziedzinie kultury i języka arabskiego, autor i redaktor 12 książek naukowych i ponad 100 artykułów m.in. z zakresu problematyki Bliskiego Wschodu i dialogu międzykulturowego. Z ramienia organizacji międzynarodowych udzielał pomocy w obozach dla uchodźców jako wolontariusz.

Z kaliszanami spotka się także Witold Repetowicz - dziennikarz, korespondent wojenny, analityk ds. stosunków międzynarodowych (Bliski Wschód), autor licznych reportaży z regionów objętych konfliktami zbrojnymi, które były publikowane m.in. w Rzeczpospolitej, Tygodniku Powszechnym, Polska The Times, Defence24.pl, autor książki pt. "Nazywam się Kurdystan", który kilka dni temu wrócił z Kurdystanu.

Spotkanie ma charakter otwarty. Organizatorzy zachęcają jednak do zgłaszania chęci przybycia (TUTAJ), aby móc dostosować liczbę miejsc siedzących.

MIK, fot. org.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/