Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Ryszarda, Zachariasz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Kolędowanie z gwiazdami

19 solistów, a wśród nich Laura Łącz, Emilia Komarnicka, Olga Borys Wojciech Majchrzak czy Marzena Ugorna i Michał Szyc. Do tego kilkudziesięcioosobowy chór, instrumentaliści i utwory, które wprowadzą kaliszan w niezwykły nastrój Bożego Narodzenia. Tegoroczna edycja koncertu „Kolęd pełni – wielkie kolędowanie” odbędzie się na Głównym Rynku. Trzy dotychczasowe przedświąteczne spotkania z bożonarodzeniową muzyką, przyciągały do kościoła oo. Franciszkanów tłumy mieszkańców naszego miasta. Organizatorzy liczą, że podobnie będzie w tym roku.

I patrząc na nazwiska artystów, którzy zgodzili się wystąpić w czwartym koncercie z cyklu „Kolęd pełni” mogą mieć pewność, że kaliszanie i mieszkańcy regionu tłumnie przybędą na Główny Rynek. – Boże Narodzenie to rodzinne święta i w wielu domach wspólnie się kolęduje – mówi Biskup Kaliski Edward Janiak. – My chcemy, by także kaliszanie wspólnie kolędowali i wprawili się dzięki temu koncertowi w świąteczny klimat.

Dotychczasowe trzy edycje koncertu odbywały się w kościele oo. Franciszkanów. Tegoroczna będzie wyjątkowa, bo plenerowa. – W kościele zaczął się remont, dlatego konieczny był wybór innego miejsca – wyjaśnia ojciec Waldemar Ułanowicz, gwardian Klasztoru. – Zew względu na ogromne zainteresowanie poprzednimi edycjami wybraliśmy Główny Rynek, na którym zmieści się zdecydowanie więcej osób.

Przygotowania do wielkiego kolędowania już ruszyły. Próby trwają, chociaż ze względu na liczbę artystów, także tych spoza Kalisza, zgranie wszystkich do najłatwiejszego zadania nie należy. – Muzycy to wielka rodzina, a czas służy spotkaniom i rozważaniom i chcemy do tego zachęcić także widzów przed sceną – mówi Mariusz Trzciński, który jest kierownikiem muzycznym przedsięwzięcia i dodaje, że plenerowe koncerty, szczególnie zimą kiedy jest niska temperatura, do najłatwiejszych nie należą, ale z pewnością osoby, które przyjdą na widowisko będą zadowoleni.

Pomysłodawcą pierwszego koncertu „Kolęd pełni” był Marcin Zieliński. Cztery lata temu wspólne śpiewanie bożonarodzeniowych pieśni miało kameralny charakter, jednak już druga i trzecia edycja wypełniła kościół oo. Franciszkanów po brzegi i konieczne były po dwa występy. – Kościół jest pełen utalentowanych ludzi i ten koncert to wyjście w drogę do Boga – dodaje pomysłodawca cyklu.

Scena, inspirowana bombkami i płatkami śniegu będzie ustawiona z lewej strony ratusza.  Jako pierwsze wystąpią dzieci z kaliskich szkół i przedszkoli – laureaci konkursu kolęd i pastorałek odbywającego się w trakcie Jarmarku Bożonarodzeniowego. Sam koncert odbędzie się ostatniego dnia. Później na scenie pojawią się gwiazdy, a między utworami teksty poświęcone świętom będzie czytać Laura Łącz. W czasie występu zostanie przekazane Betlejemskie Światełko Pokoju, a na każdego będzie czekać ciepła herbata. Koncert będzie transmitowany przez TVP Poznań oraz pokazany na antenie telewizji w święta.

Producentem przedsięwzięcia jest Moose Productions. Artyści występują bez honorariów. Koncert kwotą 39 tysięcy złotych wsparło miasto.

Wystąpią:

Laura Łącz

Olga Borys

Waldemar Majchrzak,

Marcin Kwaśny,

Krzysztof Antkowiak

Krzysztof „Kasa” Kasowski

Emilia Komornicka

Mikołaj Krawczyk

Michał Szyc

Jolanta Mrotek

Piotr Lato

Małgorzata Kosik

Marzena Ugorna

Dorota Oleszkowicz

Krzysztof Herian i Kacper Urbaniak

Łukasz „Gofer” Gatarczyk

Wiktor Mowczan

Nikola Kolinka

Gabriela Nowicka

Marlena Trzcinka

Blanka Janiak

Małgorzata Pruszyńska – DeSu

Klaudia Korzeniewska

Marta Mowczan

Beata Demianowska

Koncert odbędzie się 21 grudnia 2017 roku, początek o godzinie 18.00

AW, zdjęcia autor, arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/