Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 maj 2021 Godzina:
imieniny: Karena, Beatus

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Kolejna burza omija Kalisz. To Św. Józef broni miasto przed kataklizmem? ZDJĘCIA

Kolejny burzowy wieczór w Kaliszu. Na razie nawałnica wydaje się otaczać nasze miasto, ale do samego Kalisza nie wkracza. Dlaczego? Starsi kaliszanie podają sobie legendę o dzwonie kościoła św. Józefa, którego dźwięk chroni miasto przed kataklizmami. Czy to prawda? Prawdą jest, że od dłuższego czasu gwałtowne burze omijają nasze miasto.

Obfity deszcz, chwilami grad i pioruny. Błyskawice ciskają, jednak gdzieś daleko poza miastem, a w Kaliszu jest całkiem spokojnie. Byle było tak dalej.

Od kilku dni nad Polską przechodzą gwałtowne burze. W naszym regionie żywioł dokonywał wielu zniszczeń. Najmniej jednak w samym mieście. Dlaczego? Czy to wynika z usytuowania Kalisza? A może z opieki Józefa Kaliskiego? Najstarsi mieszkańcy Kalisza podają sobie legendę o tym, że dokąd słychać dźwięk dzwonów z Sanktuarium Świętego Józefa, tam żaden żywioł ludziom nie grozi.

Bez wątpienia Kalisz jest najspokojnieszym miejscem w burzowych zawieruchach ostatnich dni. Czy to ochrona św. Józefa? Może przypadek? Może splot warunków atmosferyczno – geograficznych? Niezależnie od odpowiedzi, tylko się cieszyć.

A tymczasem do naszej redakcji przychodzą kolejne zdjęcia nieba. Niebezpiecznego, zapowiadającego zniszczenie. Jak na razie, zapowiedzi te się nie sprawdzają.

MS, fot. Weronika

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/