Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 maj 2021 Godzina:
imieniny: Nadia, Cecyliusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Kolejne manko w kasie CBŚP w Kaliszu

Kolejne pieniądze "zniknęły" z kasy Centralnego Biura Śledczego Policji w Kaliszu. Jak dowiedział się reporter RMF FM, funkcjonariusze tym razem nie mogą się doliczyć 150 tysięcy złotych.

W połowie marca ta sama stacja poinformowała o brakujących w kasie CBŚP w Kaliszu 20 tys. zł WIĘCEJ. To właśnie przy okazji tej kontroli miało się okazać, że brakuje jeszcze 150 tys. zł. Chodzi o gotówkę zabezpieczoną w domu jednego z podejrzanych, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBŚP.

W dokumentach policjanci, którzy liczyli pieniądze, napisali, że do depozytu trafia 350 tysięcy złotych, natomiast właściciel, przywołując też świadków twierdzi, że w kasetce było pół miliona – informuje RMF FM.

W sprawie zniknięcia 150 tysięcy złotych śledztwo wszczęła Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim, jednak aby uniknąć posądzenia o stronniczość, postępowanie przejęli śledczy z okręgu sieradzkiego.

Centrala CBŚP w Warszawie, komentując te doniesienia zapewnia, że po ujawnieniu wątpliwości podjęto wszystkie niezbędne kroki przewidziane prawem. Powiadomiono więc prokuraturę, Biuro Spraw Wewnętrznych, a także piony kontroli CBŚP oraz komendy głównej – podaje RMF FM.

CBŚP dodaje, że na tym etapie nie potwierdzono "działania przestepczego". 

Z całą stanowczością należy podkreślić, że nie stwierdziliśmy „zniknięcia" czy „braku" pieniędzy, a używanie tych zwrotów może wprowadzić w błąd opinię publiczną. Ujawnione zostały rozbieżności pomiędzy faktyczną kwotą pieniędzy będącą w posiadaniu, a kwotą widniejącą w sporządzonej dokumentacji, które na tym etapie prowadzonych czynności nie potwierdzają działania przestępczego. Podjęto wszystkie niezbędne czynności zgodnie z obowiązującymi procedurami, do czasu zakończenia których nie będziemy ich komentować - poinformował portal faktykaliskie.pl Zespół Prasowy CBŚP.

MIK, AW, źródło: RMF FM, fot. arch. CBŚP

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/