Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Krasnal Zawodowiec zaprasza na Dzień Dziecka

Zajęcia ogrodnicze, warsztaty stolarskie, malarskie i murarskie, papieroplastyka, zajęcia przyrodnicze i proekologiczne oraz zawodoznawcze, a także quizy, konkursy, zgadywanki, losowanie samochodu na weekend, warsztaty pierwszej pomocy medycznej i znakowanie rowerów – to tylko niektóre atrakcje wielkiego festynu pod nazwą „Bajkowy Dzień Dziecka z Krasnalem Zawodowcem”. W piątek, 1 czerwca, od godziny 15.00 do Parku Przyjaźni zapraszają: Rada Osiedla Czaszki, Fundacja „Nowa Nadzieja” oraz instytucje Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Po raz kolejny z okazji Dnia Dziecka na zielonych terenach nieopodal amfiteatru w Parku Przyjaźni odbędzie się wielki festyn organizowany przez Radę Osiedla, „Nową Nadzieję” oraz liczną grupę partnerów, m.in. instytucje Samorządu Województwa Wielkopolskiego, takie jak Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego  i Zawodowego w Kaliszu, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Książnicę Pedagogiczną, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej czy Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Wraz z prywatnymi instytucjami, firmami, sklepami czy zakładami usługowymi przygotowano niezliczoną ilość atrakcji dla najmłodszych, które umiejętnie łączą zabawę z edukacją.

Tym razem głównym bohaterem  festynu jest Krasnal Zawodowiec, a wszyscy jego współpracownicy przybliżą dzieciom tajemnice profesji stolarza, murarza, malarza czy ogrodnika oraz poprowadzą warsztaty m.in. z robotyki, papieroplastyki, sadzenia roślin czy udzielania pierwszej pomocy. Nie zabraknie atrakcyjnych występów artystycznych oraz mnóstwa słodkości. Festyn rozpocznie się o godzinie 15.00, a zakończy około 18.00. Przez trzy godziny będzie można odwiedzać rozmaite stanowiska, w których realizowane będą poszczególne zajęcia tematyczne i zabawy pod okiem  fachowców. Pojawi się klaun, będą animacje i dmuchańce, a na każde dziecko czekał będzie upominek.

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego  i Zawodowego przygotowuje zagadki zawodowe, gigantyczne malowanki i krzyżówki, quizy, lepienie krasnala zawodowca z plasteliny, kolaże zawodoznawcze oraz bezpłatne konsultacje z doradcą zawodowym. Książnica Pedagogiczna poprowadzi warsztaty kaligrafii i projektowania zakładek do książek oraz zajęcia z orgiami, rysowania i malowania postaci z bajek, a także pisania na maszynie. Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli będzie odpowiedzialny za animację zabaw ruchowych dzieci, pokazy robotów dla najmłodszych, plenerowy warsztat małego artysty i konkurs historyczny „Rozpoznaj zabytki Kalisza". Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych z kolei szykuje dla dzieci nie tylko zajęcia stolarskie, malarskie i murarskie, ale także konkursy z nagrodami. Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej skupi się na papieroplastyce, a Fundacja „Nowa Nadzieja” na arteterapii.

Organizatorzy zaplanowali ponadto  rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla przedszkoli ogłoszonego wcześniej przez Radę Osiedla „Czaszki”, taneczne pokazy Sieraszewski Dance Studio, koncert Orkiestry Dętej z Tykadłowa wraz z zespołem mażoretek, a także konkurs Nissana Polody, w ramach którego będzie można wygrać „samochód na weekend”. Medialnymi patronami imprezy są portal Fakty Kaliskie i telewizyjny Magazyn Miejski.

R. Kuciński, fot. org.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/