Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Ryszarda, Zachariasz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Łącz, Trojanowska, Bończyk: koncert „Kolęd Pełni” już dziś. Transmisja online

Laura Łącz, Izabela Trojanowska, Olga Bończyk, Karolina Charko i kaliscy symfonicy pod batutą Adama Klocka – między innymi ci wykonawcy wystąpią 19 grudnia w ramach 5. edycji koncertu "Kolęd Pełni". Wspólne śpiewanie bożonarodzeniowych pieśni rozpocznie się dziś o godzinie 20.00 w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego. Ci, którym nie udało się zdobyć wejściówki będą mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu online.

Idea koncertu „Kolęd Pełni” zrodziła się 5 lat temu. Wszystko zaczęło się od scholi działającej przy Kościele OO. Franciszkanów. Grupa młodych pasjonatów śpiewu chciała zorganizować wielki koncert kolęd z muzyką w pełni realizowaną na żywo, właśnie w pięknych gotyckich wnętrzach jednej z najstarszych kaliskich świątyń. Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i od tego czasu sukcesywnie się rozwija. Dotychczasowe koncerty zaszczycili swoim udziałem tacy artyści jak: Joanna Kulig, Krzysztof Kasa Kasowski czy Gabriel Fleszar.

Piąta już edycja koncertu ma swój podtytuł: „Kolędy po kalisku” . - Oznacza to, że w tym roku po raz pierwszy poprosiliśmy Filharmonię Kaliską o pomoc w zaaranżowaniu i akompaniamencie wykonawcom – mówi Robert Kowalski z Moose Production, producent koncertu.

Wokalistom towarzyszyć będzie kameralny 12-osobowy skład Filharmonii. Koncert ze względu na wciąż trwający remont u franciszkanów, odbędzie się w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego przy Klasztorze OO. Jezuitów.

W tym roku na scenie zobaczymy: Laurę Łącz, Izabelę Trojanowską, Olgę Bończyk, Karolinę Harko, Piotra Lato, Kacpra Urbaniaka, Martę Mowczan, Gabrysię Nowicką, Wiktora Mowczana i Nikolę Kolinkę. We wnętrzach kościoła zmieści się około 250 osób, ale tylko tych posiadających zaproszenia. Wydarzenie będzie można przeżywać również w ogrójcu jezuitów, gdzie zostaną wystawione telebimy. A ponadto online: na żywo w Telewizji Dom Józefa oraz Wielkopolskiej TV, a także na stronie kalisz.pl.

Retransmisję koncertu zaplanowano na antenie Radia Rodzina, na częstotliwości 103,1 FM, a także w kaliskiej kablówce – 25 i 26 grudnia o godz. 17.40 – po Magazynie Miejskim. Reportaż dostępny będzie również na portalu faktykaliskie.pl.

Patronami honorowymi wydarzenia są biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun, prezydent Kalisza Krystian Kinastowski, pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju Andżelika Możdżanowska i Jan Mosiński, poseł na Sejm.

MIK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/