Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 30 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Meyer Tool Poland: Jubileusz z nową halą

Działają od 10 lat i w kolejną dekadę wkraczają z nową inwestycją. Firma Meyer Tool Poland produkująca części m.in. dla przemysłu lotniczego otworzyła w piątek nową halę. Przedsiębiorstwu przybywa zleceń, a co za tym idzie zakład będzie potrzebował nowych pracowników.

Założona w 2006 roku Meyer Tool Poland produkuje elementy dla przemysłu lotniczego i dla przemysłu turbin gazowych. Firma specjalizuje się w precyzyjnej obróbce mechanicznej trudnoobrabialnych komponentów silników lotniczych. Ma dwóch kluczowych klientów – jednym z nich jest Pratt&Whitney, współpracuje z trzema kolejnymi, a teraz negocjuje z jeszcze następnymi. Jest częścią Meyer Tool Incorporated w Cincinnati w USA. Kaliski oddział to ich jedyny zakład w Europie.

Start, kryzys i intensywny rozwój

Dziś podczas jubileuszu 10-lecia polskiego oddziału Meyer Tool i uroczystego oddana nowej hali wspominano najważniejsze punkty w rozwoju firmy. Wszystko zaczęło się od dzierżawienia hali od Pratt&Whitney przy ul. Elektrycznej. Po prawie 3 latach stabilnej działalności przyszedł kryzys – w 2009 roku ze względu na krach ogólnoświatowy sprzedaż produkowanych tu części spadła o 30%. Firmie udało się przetrwać ten trudny okres bez redukcji zatrudnienia. Później było już tylko lepiej – przełomowa była decyzja o budowie nowej siedziby przedsiębiorstwa – w 2013 roku Meyer Tool Poland przeniosła się do nowego obiektu przy ul. Inwestorskiej: biurowca i hali produkcyjnej. Wówczas firma zatrudniała 115 pracowników. Po dwóch latach intensywnego rozwoju – wykorzystywaniu nowych maszyn, przyjmowania kolejnych wymagających zleceń, okazało się, że siedziba jest już za mała i że potrzeba nowej hali produkcyjnej – tę dobudowano do istniejącego obiektu, a dziś symbolicznie ją otwarto poprzez uroczyste przecięcie wstęgi.

Od lewej: Sławomir Zdyb - Dyrektor Generalny Meyer Tool Poland, Doug Lang - prezydent Meyer Tool Incorporated w Cincinnati w USA i Grzegorz Sapiński - prezydent Kalisza. 

Sławomir Zdyb, dyrektor generalny Meyer Tool Poland zaznaczał, że firma swój dynamiczny rozwój zawdzięcza wszystkim oddanym pracownikom.  - Często sukcesy firmy przypisuje się zarządowi spółki lub pojedynczym osobom, dlatego też chciałbym wyraźnie podkreślić, iż systematyczny rozwój firmy Meyer Tool Poland w Kaliszu to zasługa wszystkich bez wyjątku zaangażowanych pracowników  naszej spółki – mówił podczas piątkowej uroczystości Sławomir Zdyb.

Będzie praca dla fachowców

Nowa hala ma powierzchnię 6,5 tys. metrów kwadratowych. Jej wykonawcą, tak jak całej siedziby  jest firma budowlana Marka Antczaka. Teraz cały zakład  liczy ponad 11 tys. metrów kwadratowych. Nowa hala zapełniana będzie sukcesywnie, a to oznacza poszukiwanie nowych pracowników.  - W 2015 i w 2016 roku zatrudniliśmy po około 32 pracowników w każdym roku. W tym roku planujemy zatrudnić trochę więcej osób, ale nie chcę podawać liczb. Sądzę, że będziemy co roku uzupełniać tę halę, to jest uzależnione od potrzeb naszych klientów i części, które oni u nas zamówią. Jesteśmy firmą, która buduje maszyny na własne potrzeby i potrafi dostosować się do potrzeb klientów w bardzo krótki czasie – mówi Sławomir Zdyb, Dyrektor Generalny Meyer Tool Poland.

Poszukiwani będą  przede wszystkim operatorzy obrabiarek CNC, a także inżynierowie z wykształceniem mechanicznym w zawodach technolog, konstruktor i  programista obrabiarek. Obecnie firma zatrudnia 200 osób.

Podczas piątkowej uroczystości obecni pracownicy Meyer Tool Poland, którzy 10 lat temu odegrali znaczącą rolę w pierwszych krokach firmy otrzymali jubileuszowe prezenty. Wręczał je Edward Green – prezes Meyer Tool Poland. Wyróżnieni zostali również wszyscy pracownicy spółki z 10-letnim stażem. Sukcesów firmie z siedzibą w Kaliszu gratulował Doug Lang, prezydent Meyer Tool Incorporated w Cincinnati. Z kolei prezydent Kalisza, Grzegorz Sapiński zapewnił, że miasto będzie realizować duży projekt związany ze wspomaganiem szkolnictwa zawodowego, a także inwestować w infrastrukturę drogową, by polepszyć dojazd do firm zlokalizowanych w strefie gospodarczej Dobrzec-Zachód. Oprawę artystyczną wydarzenia przygotowali wokaliści Studia Piano Song Anny Kowalkiewicz-Oligny.

Agnieszka Gierz, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/