Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 16 październik 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Dionizy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Michał Kaczmarczyk Trio wystąpi w Wieży Ciśnień

Na kolejny koncert z cyklu „Ciśnienie na muzykę” zaprasza Ośrodek Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień im. B. Jareckiego. W sobotę, 16 lutego wystąpi Michał Kaczmarczyk Trio.

Michał Kaczmarczyk Trio to autorski projekt gitarzysty jazzowego, kompozytora, absolwenta gitary jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach i w Poznaniu, w którym realizuje swoje muzyczne pomysły oparte na fascynacji dokonaniami artystów związanych ze współczesną nowojorską sceną jazzową. Oprócz lidera w skład zespołu wchodzą utalentowani, doświadczeni i wielokrotnie nagradzani w ogólnopolskich konkursach studenci poznańskiej Akademii Muzycznej - kontrabasista Krzysztof Baranowski oraz perkusista Maciej Burzyński. W czasie koncertów formacji usłyszeć można nie tylko kompozycje lidera osadzone w stylistyce modern jazzu, ale również standardy jazzowe, bowiem artyści przywiązują ogromną wagę do tradycji oraz korzeni tego gatunku. W listopadzie 2017 roku zespół zdobył 2. miejsce w międzynarodowym konkursie „Powiew Młodego Jazzu” w ramach Krokus Jazz Festival 2017. Zespół znalazł się też w gronie finalistów Blue Note Poznań Competition 2017 oraz Hanza Jazz Festival 2017.

Michał Kaczmarczyk - gitarzysta, kompozytor urodzony w 1991 roku w Kaliszu. Jego muzyczna podróż rozpoczęła się w wieku 12 lat, gdy po raz pierwszy wziął do ręki gitarę klasyczną. Po ukończeniu szkoły średniej podjął studia na Wydziale Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, które ukończył z oceną bardzo dobrą w 2013 roku w klasie wybitnego pedagoga, absolwenta Berklee College of Music w Bostonie – Marka Dykty. Kontynuował edukację na studiach magisterskich z zakresu gitary jazzowej na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu, które ukończył z wyróżnieniem w roku 2016. Swoją wiedzę i umiejętności poszerzał również w czasie warsztatów prowadzonych przez takich mistrzów jak Wallace Roney, Scott Henderson, David Doruzka, Gilad Hekselman. W 2017 roku uczestniczył w warszatach „New York Jazz Masters”, gdzie pobierał lekcje u takich postaci światowego jazzu jak: Mike Moreno, Kendrick Scott, Aaron Parks, Matt Penman, Greg Osby oraz Judy Niemack. W ciągu ostatnich kilku lat brał udział w licznych projektach muzycznych jako muzyk sesyjny koncertując w całej Polsce. Obecnie koncentruje się na rozwoju swojego autorskiego projektu Michal Kaczmarczyk Trio, gdzie spełnia się również jako kompozytor. Na swoim koncie ma takiego sukcesy jak zdobycie 1. miejsca w IX Międzynarodowym Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w ramach Komeda Jazz Festival 2015, wyróżnienie w konkursie improwizacji jazzowej „Tarnów Jazz Contest 2016” czy znalezienie się w gronie finalistów takich konkursów jak Novum Jazz Festival 2016, Blue Note Poznań Competition 2017 i 2018, Hanza Jazz Festival 2017.

Maciej Burzyński - studiował perkusję klasyczna w Folkwang Universität der Künste w Essen, jest absolwentem Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Zielonogórskiego, kierunek Jazz i Muzyka Estradowa, specjalność perkusja jazzowa. Absolwent studiów magisterskich w klasie perkusji jazzowej prof. Krzysztofa Przybyłowicza w Akademii Muzycznej w Poznaniu. Laureat 1. nagrody na konkursie perkusyjnym Avant Drum Session zorganizowanym w 2009 roku w Poznaniu. Zdobywca 3. nagrody wraz z zespołem Karol Band na XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Big Bandów w Nowym Tomyślu w 2012 roku. Laureat I nagrody konkursu ogłoszonego przez Zakład Muzyki i Teorii w Zielonej Górze na kompozycje Jazzową z utworem „For You” (2013). Zdobywca Grand Prix na takich konkursach jak Bielska Zadymka Jazzowa czy Krokus Jazz Festival. Brał udział w licznych warsztatach jazzowych, które prowadzili: Dariusz Terefenko, Piotr Wojtasik, Benajmin Drazen, Joshua Abrahms, Newman Taylor, Reggie Moore, Wayne Dockery, Bo Stief. Biorąc udział w innych projektach muzycznych zdobywał 1. nagrody na takich festiwal jak Bielska Zadymka Jazzowa, Krokus Jazz Festival. Czynnie działający muzyk sesyjny. Na stałe współpracuje między innymi z Krystyną Prońko czy zespołem Haarpagans.

Damian Kostka - kontrabasista i gitarzysta basowy, absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu oraz Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu (obecnie również wykładowca na tej uczelni). Ma na swoim koncie wiele nagród zespołowych zdobytych na festiwalach i konkursach takich jak: International Tarnów Jazz Contest, RCK Pro jazz festival, Bielska Zadymka Jazzowa, Czech Jazz Contest, Ogólnopolski Przegląd Zespołów Jazzowych i Bluesowych Gdyńskiego Sax Clubu, festiwal Jazz Wolności, Niemen Non Stop, Discovered by Good Time Radio oraz Jazz Juniors, Krokus Jazz Festiwal, Jazz nad Odrą i Jazz Fruit w Pradze, na których otrzymał również wyróżnienia indywidualne. Pobierał nauki u wielu znanych muzyków. Byli to m.in.: Ron Carter, Gary Peacock, Dominique di Piazza, Dariusz Oleszkiewicz. Współpracował i koncertował m.in. z: Chico Freemanem, Vinxem De’Jon Parrette, laureatem Grammy, pianistą Włodkiem Pawlikiem, Łukaszem Pawlikiem, Jerzym Małkiem, Cezarym Konradem, Michałem Miśkiewiczem, Dawidem Kostką oraz zespołami Weezdob Collective oraz Zagórski & Kądziela Collaboration.

Koncert odbędzie się w sobotę, 16 lutego o godz. 20.40 w Ośrodku Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień im. B. Jareckiego przy ul. Górnośląskiej 66a. Wstep wolny. Organizatorzy proszą o potwierdzenie przybycia do 11 lutego pod nr. tel. 62 766 43 40. 

MIK za: Wieża Ciśnień, fot. org.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/