Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Michał Zieliński nowym wojewodą wielkopolskim

Z Agencji Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa do urzędu wojewódzkiego. Michał Zieliński zastąpi Łukasza Mikołajczyka na stanowisku wojewody wielkopolskiego. Informację o powierzeniu mu tej funkcji opublikował na twitterze Paweł Szefernaker, wiceminister MSWiA. Poprzedni wojewoda został odwołany na wniosek szefa tego resortu, ponieważ nie unieważnił decyzji w sprawie budowy zamku na terenie Puszczy Noteckiej, którego inwestorzy usłyszeli prokuratorskie zarzuty.

Michał Zieliński to dyrektor wielkopolskiej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wcześniej pracował jako zastępca dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Poznaniu. 

Od 2001 roku związany jest z Prawem i Sprawiedliwością. W partii pełnił funkcję wiceprezesa Zarządu Okręgowego PiS w okręgu nr 38 – Piła. Był kandydatem Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Sejmu i do Sejmiku.

Na stanowisku wojewody wielkopolskiego zastąpi ostrowianina Łukasza Mikołajczyka, który w grudniu ub.r. został odwołany na wniosek Mariusza Kamińskiego, szefa MSWiA. Powodem był brak unieważnienia przez wojewodę decyzji starostwa w Obornikach, dotyczącej sprawy tzw. zamku w Stobnicy, który powstaje na terenie NATURA 200. Były wojewoda jedynie stwierdził, że zezwolenie naruszało prawo, ale nie ma możliwości unieważnienia pozwolenia na budowę WIĘCEJ.

W obronie przedstawiciela rządu w Wielkopolsce stanęli samorządowcy. I była to obrona ponad politycznymi podziałami. Jednak apel samorządowców do premiera nie przemówił. Mateusz Morawiecki Łukasza Mikołajczyka odwołał niespełna rok po powierzeniu mu tej funkcji.

AW, MIK, fot. ARiMR 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/