Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Młodzi artyści o starości

Wystawę zatytułowaną „Oblicza starości” otwarto na Wydziale Pedagogiczno – Artystycznym w Kaliszu. Zdjęcia wyeksponowano na ogrodzeniu uczelni. Będzie je można oglądać do końca maja.

Fotografie zostały wykonane przez studentów i osoby związane z Pracownią Cyfrowej Edycji Obrazu WP-A, przy wsparciu organizacyjnym Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”. Modelami są przyjaciele, czasem najbliżsi młodych fotografów. - Koncepcja zrodziła się w trakcie pracy nad ćwiczeniem będącym fotograficzną, artystyczną interpretacją emocji – mówi prof. zw. dr hab. Małgorzata Garda, inicjatorka przedsięwzięcia, kierująca PCEO WP-A. – Studenci podczas korekt omawiając swoje prace, często były to portrety, budowali narracje, które wydały mi się znaczące, ponieważ prezentowały autentyczne, bezpośrednie sytuacje. Poruszając motywy osobiste swoich modeli, pokazywali jacy są i jak żyją, ich słabości, siłę i entuzjazm – wyjaśnia.

Każda fotografia to historia życia. Jak mówiła podczas wernisażu prof. Garda, zdjęcia można wieloznacznie interpretować, inspirują wyobraźnię, ale uzupełnione tekstem precyzyjnie oddają sytuację modela. Stąd dopełnienie obrazu informacją o jego bohaterze. - Każdego modela poproszono o sformułowanie motta, będącego przekazem dla następnego pokolenia, a wynikającego z osobistego doświadczenia – dopowiada Leszek Kubiak z Pracowni Cyfrowej Edycji Obrazu WP-A, także autor jednej z fotografii. – Motto ma wyjątkową wartość, zachęca do głębszych przemyśleń nad przemijaniem.

Wystawie towarzyszy katalog, składający się z fotografii, życiorysu i motta, który nie ma jedynie znaczenia regionalnego i sentymentalnego, ale jest źródłem wiedzy na temat: życia, ludzi i ich mijającej estetyki. Jest uniwersalną refleksją adresowana do ‘następnych’.

Wystawa po raz pierwszy prezentowana była na ogrodzeniu Łazienek Królewskich w Warszawie, obejrzało ją kilkanaście tysięcy widzów. Następnie „Oblicza starości” prezentowano na ogrodzeniu Wojewódzkiego Domu Kultury im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Projekt zakończy ekspozycja w Poznaniu.

Wystawa została sfinansowana przez Miasto Stołeczne Warszawa przy pomocy organizacyjnej Fundacji "Porozumienie Bez Barier".

RED, fot. Adrian Jarzębowski

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/