Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Młodzież zmierzyła się w konkursie wiedzy o powstaniu wielkopolskim

Przedstawiciele 23 szkół z południowej Wielkopolski wzięli udział w regionalnym konkursie „Powstanie 1918 -1919 zwycięskim zrywem niepodległościowym ludu Wielkopolski”, który odbył się 6 grudnia w III LO im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu. Zmagania zorganizowano z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: szkół podstawowych i gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Finał konkursu przeprowadzono w dwóch formach:  w wyniku testu finałowego wyłoniono trzech laureatów indywidualnych w dwóch kategoriach - szkół średnich:  I miejsce - Małgorzata Czarnecka z III LO w Kaliszu, II miejsce – Kacper Czajka ILO w Ostrowie Wlkp. i III miejsce – Marta Szelągowska III LO w Kaliszu) i podstawowych: I miejsce - Aleks Pietrzak z SP nr 10, II miejsce - Jakub Nowakowski z  SP nr 16  i III miejsce - Jakub Kurek ze SP Nr 14.

W kategorii drużynowej zwyciężyły: (szkoły średnie) I miejsce – III LO w Kaliszu, II miejsce - ILO w Ostrowie Wlkp.; (szkoły podstawowe) I miejsce - SP Nr 10 w Kaliszu, II miejsce – SP nr 14 w Kaliszu, III miejsce – SP nr 2 w Nowych Skalmierzycach.

Wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na uroczystość rekonstrukcji przysięgi I Batalionu Pogranicznego, która odbędzie się 13 grudnia br. na placu św. Józefa w Kaliszu. Wówczas prezydent Krystian Kinastowski wręczy nagrody zwycięzcom konkursu.

Wydarzenie w III LO zwieńczył wykład Moniki Sobczak-Waliś pt. "Kaliskie drogi do niepodległości". Impreza przebiegała pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Kalisza, a organizatorami były III LO i kaliski oddział PTH.

Źródło: III LO w Kaliszu

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/