Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Innocenta, Innocenty

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Motoserce dla Joasi. Zebrano rekordową ilość krwi ZDJĘCIA

Rekordową ilość - prawie 60 litrów krwi udało się zebrać podczas akcji charytatywnej Motoserce, która w miniony weekend odbyła się w Nowych Skalmierzycach. Zbiórkę na rzecz chorej 16-letniej Asi Ubych z Fabianowa przeprowadził miejscowy Klub Motocyklowy „Iskra” MC Poland wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi, a wsparli je mieszkańcy powiatów kaliskiego i ostrowskiego, którzy wzięli udział w festynie i postanowili zasilić bank krwi. Chętnych było aż 177 osób!

Była to  69. otwarta akcja poboru krwi pod hasłem „Krew darem życia”. W kolejce ustawili się m.in. motocykliści, którzy tego dnia inaugurowali sezon, członkowie klubu HDK, a także niezrzeszeni w klubie uczestnicy festynu. Organizatorzy odnotowali rekordową frekwencję, bowiem zgłosiło się 177 osób, z czego aż 133 oddały krew – w sumie 59,7 litra. Blisko połowę dawców stanowiły kobiety, a 28 przygodę z krwiodawstwem dopiero w tym dniu rozpoczęło. Jak zawsze nie brakowało chętnych do wpisania się na listę potencjalnych dawców szpiku kostnego.

W imprezie uczestniczyła Joasia z Fabianowa. To właśnie dla tej chorej 16-latki przeprowadzono sobotnią zbiórkę. W podziękowaniu rodzice dziewczyny wręczyli kwiaty prezesowi Klubu HDK Henrykowi Olejnikowi oraz  patronującej przedsięwzięciu burmistrz Bożenie Budzik. Za ich pośrednictwem wyrazy wdzięczności złożyli również przybyłym krwiodawcom i wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc. - Wszyscy, którzy tu przyszliśmy, jesteśmy z państwem – powiedziała do mamy Joasi Bożena Budzik. - Jesteśmy i trzymamy za Asię kciuki, żeby jej leczenie zakończyło się powodzeniem. Trzeba mieć pozytywne nastawienie.

Akcji towarzyszył pełen atrakcji festyn; strażacy z OSP Skalmierzyce przygotowali pokaz rozcinania i gaszenia płonącego auta, były pokazy karate młodzików oraz Freestyle Motocross, pokazy i przejażdżki pojazdami militarnymi, strzelanie z replik karabinów ASG, zabawy z klaunem oraz koncerty w rockowym klimacie. Wszystko to w okolicach siedziby Klubu Motocyklowego „Iskra”, w którym odbyło się podsumowanie Motoserca i losowanie nagród dla wszystkich krwiodawców. Wśród ponad stu fantów znalazły się m.in. dwa rowery, bilet autokarowy do Niemiec, lot w tunelu aerodynamicznym, vouchery na tor gokartowy i inne, równie ciekawe. Finałowym akcentem dziewiątego wspólnego przedsięwzięcia organizowanego przez Klub HDK i Klub Motocyklowy „Iskra”, był pokaz sztucznych ogni, które rozbłysły po godzinie 21.00.

W ramach festynu w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Ociążu rozegrano turniej piłki nożnej. I miejsce zajęła drużyna World of to ols, II miejsce - Efekt Podzborów, a III – Kodzirasy.

MIK za: Magdalena Kąpielska, fot. org., Stachu Karolak

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/