Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 13 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Lubomira, Chociemir

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej wyprzedaje książki z muzealnej biblioteki. Każda tylko za 1 zł!

Zgromadzone w muzealnej bibliotece książki, które nie odpowiadają jej profilowi, mogą wkrótce znaleźć nowych właścicieli. Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej zaprasza mieszkańców na kiermasz książki. Cena każdego egzemplarza wynosi tylko 1 zł.

Biblioteka w Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej ukierunkowana jest na gromadzenie wydawnictw naukowych i popularnonaukowych, które poświęcone są dziedzinom reprezentowanym w muzeum - archeologii, etnografii, historii sztuki, historii i naukom pomocniczych historii takim jak: numizmatyka, heraldyka, genealogia, sfragistyka, falerystyka oraz muzealnictwu i konserwacji zabytków. Posiada również wydawnictwa zwarte i czasopisma dotyczące historii Kalisza i regionu.

Do najcenniejszych pozycji można zaliczyć roczniki prasy kaliskiej z XIX i XX wieku takie jak: „Kaliszanin”, „Gazeta Kaliska” i „Kurier Kaliski”. Wśród XX-wiecznej prasy znajdują się roczniki „Dziennika Departamentu Kaliskiego”, „Dziennika Urzędowego Województwa Kaliskiego” oraz „Dziennika Urzędowego Guberni Kaliskiej”. Bogaty i cenny zbiór stanowią calisiana oraz literatura dotycząca historycznej ziemi kaliskiej.

Biblioteka służy zarówno pracownikom muzeum, jak i szerokiemu gronu odbiorców zainteresowanych historią Kalisza i regionu. Gromadzone od wielu lat zbiory liczą obecnie 11 251 pozycji inwentarzowych, w tym 8 739 druków zwartych i 2 331 czasopism. - Liczne dublety oraz książki, które nie odpowiadają profilowi naszej biblioteki, mogą znaleźć nowych właścicieli dzięki organizowanemu kiermaszowi książki. Wśród oferowanych pozycji znajdują się albumy o sztuce, przewodniki, książki historyczne (szczególnie wiele związanych z siłami zbrojnymi) oraz pozycje popularnonaukowe zarówno z zakresu sztuki, jak i historii. Każda książka kosztuje tylko 1 zł – zachęca Joanna Walczak, specjalista ds. promocji i marketingu w MOZK.

Kiermasz odbędzie się 18 grudnia  w godz. od 10:00 do wyczerpania zapasów, w holu Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej przy ul. Kościuszki 12.

MIK, fot. pixabay.com, MOZK

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/