Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 maj 2021 Godzina:
imieniny: Nadia, Cecyliusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Na nich zawsze można liczyć. Dziś Święto Strażaków

Niezawodni. To słowo chyba najlepiej ich opisuje. Ratują życie, zdrowie i mienie. Ich praca to misja i służba. Strażacy. Ich święto przypada właśnie dziś, 4 maja.

Choć wszystkim najczęściej kojarzą się z gaszeniem pożarów, to jest to tylko jedno z mnóstwa zadań strażaków. Bo można rzec, że nie samymi pożarami strażacy żyją.

Często to oni są pierwsi na miejscu wypadku drogowego, ratują poszkodowanych, rozcinają karoserie, by dostać się do ofiary. Wspomagają policję i Zespoły Ratownictwa Medycznego. Tych drugich szczególnie w ostatnich miesiącach, gdy system służby zdrowia był przeciążony trzecią falą pandemii. Gdy ambulanse nie mogą dotrzeć na czas, to oni jako pierwsi ruszają na ratunek.

Od roku przybyło im zadań związanych z epidemią koronawirusa. Obecnie są wsparciem w organizacji masowych punktów szczepień.

Usuwają skutki nawałnic, burz i innych gwałtownych zjawisk pogodowych. Jadą na ratunek ofiarom tlenku węgla. Biorą udział w poszukiwaniach Zaginionych.

Ale ich praca to też wezwania nietypowe… jak np. ujarzmianie kota, który wpadł w furię, rozcinanie ślubnej obrączki z opuchniętego palca czy pomoc owczarkowi niemieckiemu, którego głowa utknęła w betonowym płocie…

Wyliczać można by bardzo długo… Wszystkie te zdarzenia łączy jedno: niezawodność w niesieniu pomocy. Dziękujemy za Waszą służbę: zarówno strażakom zawodowym jak i z OSP -  i w dniu Waszego święta życzmy, aby powrotów do domu było tyle samo, co wyjść na służbę.

AG, fot. archiwum

***

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/