Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 30 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Andrzej

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Na oczach policjantów ominęła wysepkę z lewej strony. „Trudno powiedzieć, kto był bardziej zdziwiony” WIDEO

Świadkami wyjątkowo niebezpiecznego manewru stali się kilka dni temu funkcjonariusze z Jarocina. Na ich oczach kierująca autem kobieta - nie dość, że jechała z nadmierną prędkością – przekroczyła podwójną linię ciągłą i ominęła wysepkę z lewej strony. - Trudno powiedzieć, kto w tej sytuacji był bardziej zdziwiony – komentuje policja, która chwilę później zatrzymała piratkę drogową.

Do zdarzenia doszło w piątek, 23 kwietnia w Żółkowie (pow. jarociński). Wszystko nagrał wideorejestrator w radiowozie, który jechał za kobietą. Ta najwyraźniej nie była tego świadoma.

Kierująca nie tylko ominęła wysepkę z lewej strony, pomimo iż znak C-9 nakazywał jazdę prawą stroną. Wykonując ten, wciąż niezrozumiały dla nas, manewr przekroczyła linie podwójnie ciągłą i do tego w obszarze zabudowanym przekroczyła dozwoloną prędkość o ponad 30 km/h – komentuje w mediach społecznościowych Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie. - Trudno powiedzieć, kto w tej sytuacji był bardziej zdziwiony. Policjanci niebezpiecznymi i niewytłumaczalnymi manewrami wykonywanymi przez kierowcę tego samochodu, czy siedząca za jego kierownicą kobieta, gdy chwilę później usłyszała za sobą dźwięki policyjnego radiowozu.

Wykroczenia, które popełniła kierująca to: przekroczona linia podwójnie ciągła - 200 zł i 5 pkt karnych, niezastosowanie się do znaku C-9 - 250 zł i 5 pkt karnych, przekroczenie prędkości od 200-300 zł i 6 pkt karnych. 

Nie da się inaczej nazwać tego, co zrobiła na drodze kobieta niż "miszczostwo" (pisownia celowa). Nie ma żadnego wytłumaczenia na takie zachowanie. Mamy nadzieję, że spotkanie z nami na dobre ostudziło jej zapał do tak nieodpowiedzialnego zachowania na drodze – dodają policjanci.

MIK, wideo: KPP Jarocin

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/