Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Na oczach policjantów wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Motocyklista zarobił 21 punktów karnych WIDEO

Kiedy chcesz być sprytny, ale nie zorientowałeś się, że na pasie obok stoi policyjny radiowóz – tak nagranie w wideorejestratora zamieszczone w sieci komentuje kaliska policja. Za jednym zamachem "bohater” filmiku zarobił 21 punktów karnych i 500 zł mandatu, bo jak się okazało nie było to jego jedyne wykroczenie, które uwieczniła policyjna kamera.

Nagranie pojawiło się w sieci dziś, ale do zdarzenia doszło w czerwcu br. na skrzyżowaniu ulic Legionów i Polnej w Kaliszu. Kamera w radiowozie kaliskich policjantów zarejestrowała motocyklistę, który ustawił się na pasie do lewoskrętu.

Mężczyzna ewidentnie chciał „wcisnąć” się przed kierowców jadących na wprost. Ustawił się na pasie do lewoskrętu, a gdy na wprost zapaliło się zielone światło ruszył jako pierwszy. Dla jego kierunku jazdy, a więc w lewo świeciło się jednak światło czerwone, dlatego wykroczenie to zostało potraktowane jako wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle. I nie było to jedyne wykroczenie popełnione przez tego motocyklistę – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

28-latek z Kalisza został zatrzymany przez policjantów kilkaset metrów dalej. Dostał w sumie 21 punktów karnych i 500 zł mandatu.

Pamiętajcie, droga to nie tor wyścigowy , ani miejsce do rywalizacji o to kto będzie pierwszy. Przestrzegajcie przepisów. Dojedźcie bezpiecznie do domu! – apeluje kaliska policja.

MIK, fot. i wideo: KMP Kalisz

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/