Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Nikola, Jarogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Na Ogrodach podzielili się życiem ZDJĘCIA

W niedzielę, 11 września odbyła się ostatnia tego lata akcja poboru krwi zorganizowana przez Rejonową Radę Honorowego Krwiodawstwa Polskiego Czerwonego Krzyża w Kaliszu. Tym razem współorganizatorami akcji była Parafia pw. Św. Matki Teresy z Kalkuty oraz Fundacja „Mocni Miłością”, a mobilny punkt stanął przy kościele na Ogrodach.

Pomimo panującej szczególnie upalnej pogody, która z pewnością nie stanowiła wymarzonych warunków do oddawania krwi, krwiodawcy nie zawiedli. Ograniczenia związane z wiekiem i stanem zdrowia spowodowały, że spośród ponad 40 chętnych zarejestrowane zostały 34 osoby. W niedzielę jako pierwsza i zarazem po raz pierwszy w swym życiu krew oddała Małgorzata Maciołek, dołączając tym samym do krwiodawczej rodziny. Równocześnie bezcennym lekiem dzielili się Franciszek Kostrzewa i Zbyszek Sołtysiak, działacze PCK mający po kilkadziesiąt litrów oddanej krwi. Ostatecznie „lekiem  życia” w tym dniu podzieliło się 29 osób, wśród których było 9 dawców pierwszorazowych. Pozyskano 13,05 l krwi. Dla wszystkich dawców organizatorzy przygotowali drobne upominki i podziękowania.

Warto podkreślić symboliczny wymiar niedzielnej akcji, poprzez nawiązanie do postaci kanonizowanej przed tygodniem patronki parafii – Matki Teresy z Kalkuty, która mówiła, że „dawać samego siebie to więcej, niż tylko dawać”, a swoim życiem ukazywała postawę służby na rzecz człowieka będącego w potrzebie. Idea honorowego krwiodawstwa w swym wymiarze bezinteresownej ofiarności i niesienia pomocy chorym, czy ofiarom wypadków stanowi więc inny sposób wyrażenia tej postawy dzielenia się swoim życiem – podkreślali ks. dr Włodzimierz Guzik, proboszcz parafii oraz Janusz Sibiński, przewodniczący Rady HDK.

Łącznie w wyniku zorganizowanych przez kaliską Rejonową Radę Honorowego Krwiodawstwa PCK tegorocznych letnich akcji w Kaliszu, Opatówku i Stawiszynie pozyskano 114 litrów krwi od 258 dawców, wśród nich grupę 60 osób stanowili dawcy pierwszorazowi.

Janusz Sibiński, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/