Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Napad na bank, zakładnicy, ranni. W akcji prawie 80 policjantów ZDJĘCIA WIDEO

Około 80 funkcjonariuszy z Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego, Kępna i Ostrzeszowa oraz prawie 30 pozorantów uczestniczyło w ćwiczeniach na wypadek sytuacji kryzysowych. Scenariusze zakładały m.in. napad na bank, wtargnięcie uzbrojonych mężczyzn do szkoły, ewakuację osób, negocjacje i obezwładnienie przestępcy. Zakrojone na szeroką skale działania przeprowadzono na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach.

Około godziny 10:00 dwóch zamaskowanych i uzbrojonych mężczyzn weszło do banku, żądając pieniędzy. Został włączony alarm: napastnicy uciekają i wbiegają na teren szkoły, gdzie jeden z napastników wchodzi do sali wykładowej – brzmi jeden z przyjętych scenariuszy. - Drugi z nich pozostaje przed wejściem i zaczyna strzelać do przypadkowo napotkanych osób. Na miejsce przyjeżdżają policjanci, sprawca zaczyna strzelać do funkcjonariuszy, następuje wymiana ognia, gdzie sprawca zostaje ranny.

Na miejscu pojawia się zespół negocjacyjny, funkcjonariusze Samodzielnego Oddziału Antyterrorystycznego w Poznaniu i policjanci Grup Realizacyjnych z Ostrowa Wielkopolskiego, Kalisza, Ostrzeszowa i Kępna. Sprawcy zostają zatrzymani, a zakładnicy uwolnieni. - Głównym celem ćwiczeń było dokonanie oceny sytuacji i zagrożenia, wykorzystanie możliwych sił i środków oraz wsparcie innych służb ratowniczych i podmiotów pozapolicyjnych, jak również zainteresowanie obecnych uczniów klas prawno-policyjnych z CKU Przygodzice i ZSE w Ostrowie Wielkopolskim zawodem policjanta oraz przybliżenie funkcji, jaką spełnia policja – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy ostrowskiej policji.

Były to ćwiczenia sztabowe ostrowskich mundurowych we współdziałaniu Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W działaniach, poza policjantami,  uczestniczyli też strażacy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, przedstawiciele struktur Zarządzania Kryzysowego powiatu ostrowskiego i gminy Przygodzice, Bank Spółdzielczy z oddziałem w Przygodzicach oraz dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ZSP CKU w Przygodzicach.

MIK, fot. i wideo: KPP Ostrów Wielkopolski

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/