Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 październik 2021 Godzina:
imieniny: Glikeria, Sewer

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Nestlé Polska SA oddział „Winiary” w Kaliszu laureatem nagrody „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”

Tytuł „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” otrzymała fabryka „Winiary w Kaliszu”. Doceniono ją za wysoką jakość dialogu społecznego, poprawę warunków wynagrodzenia, inwestycje w jakość warunków pracy i bezpieczeństwo, wprowadzanie pracowniczego programu emerytalnego, a także dodatkową opiekę medyczną i stabilizację zatrudnienia. Organizatorem konkursu, w którym to pracownicy nominują swoich pracodawców, jest NSZZ "Solidarność", a patronat honorowy objął Prezydent RP.

Celem konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” jest promowanie pracodawców stosujących dobre praktyki w zakresie przestrzegania prawa pracy, stabilności zatrudnienia, przestrzegania zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa do zrzeszania się w związki zawodowe.

Laureaci otrzymali nagrody z rąk prezydenta Andrzeja Dudy 10 września. Nagrodę w imieniu Nestlé Polska SA odebrał Dariusz Put, dyrektor fabryki „Winiary” w Kaliszu.

To nagroda dla całego zespołu fabryki – mówi Dariusz Put – Wyróżnienie oraz uroczystość wręczenia nobilitują nasz zakład: to ogromna satysfakcja i przyjemność, że mogliśmy ją odebrać z rąk samego Prezydenta RP. Naturalnie liczymy na dalszy dialog i współpracę ze stroną społeczną, w szczególności z zakładową organizacją NSZZ Solidarność.

Podczas uroczystości podkreślono ogromną rozpoznawalność produktów marki Winiary w Polsce, wiodącą pozycję na rynku wyrobów kulinarnych i to, że kojarzą się z tradycją, wspaniałym smakiem, domem i rodzinnymi obiadami. Podkreślono 80-letnią tradycję, w tym historię założenia fabryki na terenach dawnej osady Winiary pod Kaliszem. Dziś fabryka zatrudnia blisko 1 000 pracowników.

O Nestlé

Nestlé w Polsce jest wiodącą firmą w obszarze żywienia z portfolio blisko 1600 produktów i prawie 70 marek, w tym m.in.: NESCAFĒ, WINIARY, GERBER, PRINCESSA, KIT KAT, LION, NESQUIK, NAŁĘCZOWIANKA oraz PURINA. Nestlé działa na polskim rynku od 1993 roku. Firma zatrudnia aktualnie 5500 pracowników w 8 lokalizacjach.

RED, fot. Nestlé

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/