Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Ryszarda, Zachariasz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Nie byle jaki pociąg do Kalisza

Calisia i Andrut na tory wyjechały w grudniu, dając cztery dodatkowe połączenia Kalisza z Poznaniem. Przede wszystkim korzystają z nich osoby podróżujące w celach zawodowych i studenci, ale to też dobra okazja, by wybrać się na wycieczkę… nie do Poznania, lecz do Kalisza. Tym bardziej, że będzie ku temu wyjątkowa okazja – od niedzieli na tej trasie będzie można podróżować komfortowym Elfem. Dlatego dzień wcześniej, w sobotę, 6 kwietnia odbędzie się akcja „Wsiądź do pociągu nie byle jakiego”, w ramach której do najstarszego miasta w Polsce Calisia i Andrut przywiozą turystów, by ci zobaczyli, jakie atrakcje ma dla nich gród nad Prosną. W podróż mogą wybrać się także kaliszanie.

Na co dzień pociągi jeżdżą według ustalonego harmonogramu. W sobotę - w ramach promocji Kalisza i trasy, po której jeżdżą Calisia i Andrut oraz Elfów – wyruszy dodatkowy skład. Wyjedzie o 10.33 z poznańskiego dworca i będzie zatrzymywać się na wszystkich stacjach z rozkładu jazdy, tak by do Kalisza przywieźć jak najwięcej Wielkopolan, ale też mieszkańców naszego miasta, którzy zjawią się na jednej z tych stacji.

Już w pociągach podróżni będą mogli zasmakować naszego specjału, czyli andrutów. W grodzie nad Prosną zjawią się na chwilę przed południem i zostaną hucznie przywitani przez orkiestrę dętą uczniów Państwowej Szkoły Muzyczej, będą mogli też obejrzeć wystawę o Adamie Asnyku i kaliskich obchodach roku Stanisława Moniuszki. Tak spędzą pierwszą godzinę pobytu. Później zostaną przewiezieni do centrum miasta. - Przejdą dd teatru, przez al. Wolności, obok pomnika Józefa Piłsudskiego, przez Most Kamienny do klasztoru ojców franciszkanów. Będą mogli zwiedzić wyremontowany kościół i klasztor - mówi o atrakcjach Iwona Cieślak z Biura Prasowego Urzędu Miasta Kalisza. - Następnie przez Główny Rynek, wstępując do Centrum Informacji Turystycznej, przejdą do Baszty Dorotki i Skarbca w Sanktuarium św. Józefa. 

Kiedy przyjezdni wyruszą na zwiedzanie miasta, Elf Andrut punktualnie o 13.00 odjedzie w kierunku Ostrowa Wielkopolskiego. I ta podróż dedykowana jest kaliszanom, którzy chcieliby sprawdzić, jak jedzie się nowoczesnym pociągiem. Powrót planowany jest po około 45 minutach. - Zachęcamy wszystkich, by zobaczyć, w  jakich warunkach w tej chwili można pociągami podróżować, by zobaczyli, że kolej to doskonała alternatywa dla własnego pojazdu - zachęca do korzystania z kolei Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. 

- W sobotę, tym jednym składem, przejazdy są bezpłatne - dodaje Iwona Cieślak. - Tak samo tutaj cała trasa turystyczna, którą przygotowują przewodnicy, również jest bezpłatna. Chcemy w ten sposób zareklamować Kalisz, jego zabytki, atrakcje turystyczne, chcemy pokazać, że warto przyjechać na weekend do Kalisza i zwiedzać nasze miasto. 

Goście z Kalisza odjadą po 16.00. A całą akcję organizują: Miasto Kalisz, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego i Koleje Wielkopolskie, które chcą promować podróże koleją i lokalną turystykę.

AW, zdjęcia autor, arch. 

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/