Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Noc Muzeów i nie tylko

W nocy z soboty na niedzielę nie będziemy spać. To znaczy: nie musimy spać, bo właśnie z 14 na 15 maja możemy skorzystać z mnóstwa darmowych atrakcji kulturalnych przygotowanych w ramach Nocy Muzeów. W naszym regionie do ośrodków w Kaliszu, Lewkowie, Russowie czy Opatówku dołącza także Centrum Kultury i Sztuki.

Imprezę pod hasłem „Noc Muzeów” po raz pierwszy zorganizowano w latach 90. w Berlinie. Do Polski idea trafiła kilka lat później i jako pierwsze zareagowało na nią – w roku 2003 – Muzeum Narodowe w  Poznaniu. Obecnie odbywa się ona w ponad stu miastach europejskich.

Organizatorzy prześcigają się w pomysłach, bo samo oglądanie wystaw nocą już nie wystarcza – „Noc Muzeów” staje się okazją do przygotowania bogatych programów, adresowanych do wszystkich pokoleń odbiorców i wciągających ich w wielogodzinny maraton kulturalny.

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, korzystając z możliwości nie tylko swojej głównej siedziby przy ulicy Kościuszki, ale także Centrum Rysunku i Grafiki, Rezerwatu Archeologicznego oraz oddziałów w Russowie i Lewkowie, zaprosiwszy do współpracy Tkalnię Zagadek oraz policję z Poznania i Kalisza, proponuje zabawę pod nazwą „Kryminalny Kalisz” oraz grę terenową pod hasłem „Tajemnica ukrytych skarbów”. Obie kryją szereg atrakcji rozrzuconych od godziny 19.00 do północy. Szczegółowy program MOZK znajdziecie TUTAJ.
Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku z kolei zaprasza w sobotę od 18.00 do 23.00 i proponuje, oprócz zwiedzania swych stałych wystaw, warsztaty czerpania papieru i …latanie balonem. Szczegółowy program - TUTAJ

O godziny 17.00 aż do 1.00 w nocy można spędzić czas w kaliskim Centrum Kultury i Sztuki, które przygotowało na te osiem godzin kilkanaście rozmaitych wydarzeń dla kilku pokoleń widzów. Program przewiduje specjalne wydanie Fotoplastikonu, spektakl teatralny, koncert oraz projekcję filmu, a także dużo artystycznych, warsztatowych i zabawowych niespodzianek dla młodszych uczestników. We wszystkich wydarzeniach można brać udział bezpłatnie, trzeba jednak zgłosić się po wejściówki, które dostępne są w kasie CKiS. Szczegółowy program CKiS – Kultura i sztuka nocą - TUTAJ.

W Polsce „Noc Muzeów” odbywa się w tym roku w dwa weekendy, z czego skorzystał Zamek w Gołuchowie i zaprasza wszystkich do swych wnętrz za tydzień – 21 maja. Szczegóły TUTAJ.

Robert Kuciński, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/