Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Noc Muzeów w Galerii im. Jana Tarasina w Kaliszu

W sobotę, 15 maja 2021 roku, Galeria Sztuki im. Jana Tarasina zaprasza na wyjątkową edycję „Nocy Muzeów 2021”.

Wydarzenia tego wieczoru będą odbywać się hybrydowo. Premierowa emisja słuchowiska „Ciemność i pleśń”, na podstawie opowiadania Stanisława Lema pod tym samym tytułem, odbędzie się z częściowym udziałem publiczności na patio Galerii. Dla pozostałych widzów i słuchaczy słuchowisko zostanie wyemitowane równolegle na kanale YouTube Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. Tym wydarzeniem Galeria chce włączyć się w obchody Roku Lema, który organizowany jest przy okazji setnej rocznicy urodzin pisarza. Za realizację słuchowiska „Ciemność i pleśń” odpowiadają dwaj kaliscy twórcy: Łukasz Glapka – artysta obrazu i dźwięku oraz Wojciech Masacz – aktor kaliskiego teatru i lektor. Do tej pory zrealizowali wspólnie cztery projekty: w 2020 roku nagrali słuchowisko „Undula”, na podstawie opowiadania Brunona Schulza oraz „Nad Bałtykiem”, na podstawie noweli Tadeusza Micińskiego. Rok 2021 przyniósł adaptację opowiadania „Kochanka Szamoty” Stefana Grabińskiego oraz realizację słuchowiska „Ciemność i pleśń”, według opowiadania Stanisława Lema. Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu zorganizowała wraz z twórcami wieczór ze słuchowiskiem. Wydarzenie to będzie oficjalnie odnotowane na stronie www.roklema.pl a trwałym śladem po tym wyjątkowym wieczorze będzie wydawnictwo płytowe z pełną rejestracją słuchowiska.

W drugiej części Nocy Muzeów, Łukasz Glapka, działający pod pseudonimem Giper, autor kilku wideoklipów, muzyki do instalacji i performansów artystycznych, realizator filmów autorskich oraz kilku słuchowisk da koncert performatywny, który będzie sonorystyczną podróżą przez jego własne eksperymenty, fascynacje muzyczne i filmowe. Koncertowi towarzyszyć będą oryginalne wizualizacje autorstwa Łukasza Glapki, który współtworzy projekty muzyczne: Kurz & SZUMiKURZ.

15.05.2021 Noc Muzeów - Zielona Strefa Galerii Sztuki im. Jana Tarasina – program wydarzeń:

g. 21.00 seans głębokiego słuchania – wydarzenie odbywa się hybrydowo: na patio Galerii z równoległą emisją słuchowiska na kanale YouTube Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, premierowa emisja słuchowiska: „Ciemność i pleśń”, na podstawie opowiadania Stanisława Lema pod tym samym tytułem / realizacja Łukasz Glapka i Wojciech Masacz;

g. 22.00 Utwory na taśmę i komputer – koncert performatywny / Giper.

Źródło: Sztuki im. Jana Tarasina

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/