Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 04 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Bratumiła, Krystian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Nocna kruszy się cisza… ZDJĘCIA

Do wyjątkowo urokliwych zaliczyć można świąteczny koncert przygotowany przez aktorów kaliskiego teatru. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem, więc na wszystkie jego grudniowe, zarówno poranne, jak i wieczorne, prezentacje wykupione zostały już bilety. Na wspólne kolędowanie w kameralnym gronie Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego zaprasza jednak również w styczniu.

Do programu poetycko-muzycznego wieczoru pod hasłem „Nocna kruszy się cisza” weszły zarówno tradycyjne polskie i światowe kolędy, jak i mniej lub bardziej znane pastorałki. Wspólnie z aktorami pośpiewać można między innymi „Gdy się Chrystus rodzi”, „Bóg się rodzi” czy „Lulajże Jezuniu” w urokliwych aranżacjach ostrowianina Andrzeja Henryka Bączyka oraz cudownie brzmiące świąteczne utwory stworzone wspólnie przez Agnieszkę Osiecką i Seweryna Krajewskiego, między innymi „Jest taki dzień”, „Gwiazda na kiju” czy „Dwie sowy”. Przebojem wieczoru – rzec można - stała się pastorałka „Kaczka pstra” z muzyką Krzysztofa Pendereckiego, w której wykonanie włączają się także dzieci aktorów.

Muzyczny wieczór odbywa się w tzw. Malarni, gdzie rozstawiono kilkanaście stolików na około 50 osób. Przedsięwzięcie z założenia jest kameralne, by łatwiej było wszystkim włączyć się we wspólne kolędowanie. Zadanie zostało ułatwione, bo na wszystkich widzów czekają śpiewniki z tekstami kolęd i pastorałek.

Blask łzy serdecznej, co się kręci w oku,
Że się tak kochają wszyscy raz do roku,
Niech się zmieni w gwiazdę, bo starzy i młodzi
Cieszą się, bo znowu Dziecię nam się rodzi!

Razem z publicznością śpiewają: Agnieszka Dulęba-Kasza, Małgorzata Kałędkiewicz-Pawłowska, Bożena Remelska, Zbigniew Antoniewicz i Dariusz Sosiński, a przy fortepianie akompaniuje im Milena Antoniewicz, która zajęła się wokalnym przygotowaniem aktorów. Atrakcją wieczoru są też wiersze, których autorem jest Michał Wierzbicki, również aktor Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego. Na grudniowe spektakle wyprzedano już wszystkie bilety, ale jest jeszcze szansa na wspólne kolędowanie z aktorami 3 i 4 oraz 6, 9 i 11 stycznia.

R. Kuciński, zdj. Teatr

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/