Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 16 październik 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Dionizy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Oferty pracy, konsultacje, warsztaty. Drzwi Otarte w Wojewódzkim Urzędzie Pracy

Choć Wielkopolska ma najniższy w kraju odsetek bezrobotnych i w kwietniu ich liczba zmalała jeszcze o ponad 5 tysięcy, nie oznacza to, że w regionie nie mamy z tym problemu. Na koniec kwietnia 2016 r. bez zatrudnienia pozostawały nadal 91 303 osoby. Dla nich i dla wszystkich poszukujących pracy oraz zainteresowanych programami unijnymi Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu organizuje w sobotę, 21 maja Drzwi Otwarte. W Kaliszu odbędą się przy ul. Serbinowskiej 5.

Osoby, które tego dnia odwiedzą WUP w Kaliszu, będą mogły skorzystać z konsultacji doradców zawodowych, uzyskać informacje o sytuacji na rynku pracy w naszym regionie oraz o możliwościach wsparcia z Europejskiego Funduszu Społecznego. - Przybyli uzyskają informacje na temat możliwości transferu zasiłku dla bezrobotnych z krajów Unii Europejskiej oraz uzyskania potwierdzenia zatrudnienia, ubezpieczenia i pracy na własny rachunek w krajach UE. Urząd dysponuje także ofertami pracy w różnych zawodach w krajach unijnych. Pośrednicy pracy mogą pomóc też w poszukiwaniu ofert pracy w sieci EURES (Europejskich Służb Zatrudnienia), opowiedzą o warunkach życia i pracy w krajach unijnych i Europejskiego Obszaru Gospodarczego – zachęca Bernadeta Ignasiak, główny specjalista ds. komunikacji medialnej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu.

Oprócz pracowników urzędu, informacji udzielać będą – podobnie jak w poprzednich latach – przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Urzędu Skarbowego. Mogą one być szczególnie ważne dla osób zainteresowanych założeniem własnej działalności gospodarczej.

W Kaliszu prezentacja działalności Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej połączona zostanie z naborem na warsztaty dla bezrobotnych i poszukujących pracy. Odbędą się też warsztaty na temat zasad skutecznej autoprezentacji jako przygotowania do rozmowy z pracodawcą.

Na zainteresowanych Wojewódzki Urząd Pracy oddział w Kaliszu czekać będzie w sobotę, 21 maja w godzinach od 10.30 do 12.30 przy ul. Serbinowskiej 5. Wstęp wolny.

MIK, fot. Google Street View

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/