Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 04 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Bratumiła, Krystian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Oficerowie - promocja w Szkole Wyższej Służby Więziennej w Szczypiornie ZDJĘCIA

W jednostkach służby więziennej pracują od lat. Ostatni rok spędzili na zdobywaniu szlifów w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Szczypiornie, a naukę zakończyli uroczystą promocją na pierwszy stopień oficerski. W sumie otrzymało ją prawie 300 osób z całej Polski. W uroczystości wzięli udział ich najbliżsi oraz przedstawiciele resortu sprawiedliwości i edukacji.

Roczna nauka zakończona promocją to zwieńczenie wielu lat pracy w więziennictwie. Zdanie egzaminu i nominacja dla prawie 300 osób oznacza powrót do jednostek już jako część korpusu oficerskiego.

To są specjaliści, którzy wiele lat pracują. Oni służą w jednostkach podstawowych i wszystkich jednostkach służby więziennej. Wykonują tam trudne obowiązki w różnych działach i specjalizacjach i to uwieńczenie jednego z etapów ich kariery zawodowej – podkreślił po promocji gen. dr Marcin Strzelec, rektor – komendant Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Warszawie.

Nominacje oficerskie dla wszystkich absolwentów rocznych studiów dawnego Centralnego Ośrodka Służby Więziennej w Szczypiornie, a obecnie Szkoły Wyższej Służby Więziennej podpisał prezydent Andrzej Duda. Placówka jest jedyną w kraju, która kształci kadrę służby więziennej.

Wasza praca wymaga szczególnych predyspozycji, profesjonalizmu i oddania. Państwa misją będzie egzekwowanie odpowiedzialności karnej, a także ochrona obywateli przed sprawcami przestępstw oraz udział w resocjalizacji osób, które weszły w konflikt z prawem – czytał w liście od prezydenta do absolwentów Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP. – Dziękuję, że wybrali państwo właśnie tę formację, której działania nie są na co dzień tak widoczne, jak innych służb mundurowych, to jednak zasługują na najwyższy szacunek i uznanie.

W uroczystości wziął udział także wiceminister sprawiedliwości Michał Woś. Przedstawiciel resortu, któremu Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości podlega podkreślił, że służba więzienna jest trzecią co do wielkości formacją mundurową w kraju. I ogniwem bez, którego nie można mówić o bezpieczeństwie.  

Promocja oficerska dla każdej służby jest wielkim świętem, ale to też jest wielkie święto indywidualne dla każdego nowo promowanego oficera. To pewien etap, wysiłek, ukoronowanie lat ciężkiej pracy, ale też wyzwanie do jeszcze cięższej i szlachetniejszej służby i pełnienia swoich obowiązków na co dzień  – mówił wiceminister. – Wyższa Szkoła Służby Więziennej, która na najlepszym poziomie kształci oficerów jest fundamentalnym elementem szkolenia kadry służby więziennej. Służba więzienna to jeden z kluczowych elementów bezpieczeństwa wewnętrznego państwa.

Tradycyjnie wręczono też laury – dyplomy oraz szablę – najlepszemu studentowi. Najwyższą średnią wśród 268 osób, które edukowały się w ostatnim roku w Szczypiornie miał Mirosław Olejnik.  

AW, fot. autor

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/