Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 październik 2021 Godzina:
imieniny: Sabina, Florencjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Padł żubr z gołuchowskiej zagrody. Maluch żył zaledwie kilka dni

Padł jeden z małych żubrów, które w tym roku przyszły na świat w gołuchowskiej zagrodzie. Zwierzę żyło zaledwie kilka dni. Drugi maluch ma się dobrze i niebawem otrzyma imię, które zostanie wybrane w konkursie. Oprócz żubrzątka w pokazowej zagrodzie zwierząt można też oglądać małe dziki, a niebawem być może daniele i koniki.

Małe żubry pojawiły się na początku maja. Ojcem obu jest byk Pogaj, a matkami Poinsecja II i Podusta WIĘCEJ.

W tym roku urodziła się para. Mała samica jednak od początku była słabsza i kilka dni po przyjściu na świat padła. 

Mamę ssał jeszcze żubr z ubiegłego roku i prawdopodobnie przyszło jakieś zatrucie i niestety ten żuberek padł. Szkoda, bo co roku udaje nam się wyprowadzić młode, ale w tym roku będzie jeden, który powiększy nasze stado i polską polucję żubra, który jest pod ochroną – przypomina Benedykt Roźmiarek, dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej, który prowadzi Pokazową Zagrodę Zwierząt.  - Drugi maluch ma się dobrze, cały czas sobie bryka. Widać, że jest silny, jest to byczek. Ten, który padł to była krówka i one zawsze są delikatniejsze. Widać to po mamach i ojcu, który jest dwa razy większy od krów.

Tradycyjnie imiona gołuchowskich żubrów wybierane są spośród propozycji nadesłanych na konkurs, który OKL ogłasza pod koniec lata. Wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że młodym żubrom już nic nie zagraża i przeżyją najtrudniejszy okres. Zgodnie z zasadą imiona muszą zaczynać się na „PO” i najlepiej żeby pasowały do charakteru maluchów, które zawsze są największą atrakcją zagrody.

Oprócz tego odwiedzający Gołuchów mogą oglądać baraszkujące młode dziki, a niebawem też daniele. Jesienią być może także koniki. W stadzie pojawiły się nowe osobniki, więc jest nadzieja, że będą młode.

AW, zdjęcia OKL

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/