Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Tekla, Liwiusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Pamięci Powstańców Warszawskich ZDJĘCIA

W niedzielę w godzinę "W" zawyły syreny. Na terenie Ogrójca OO. Jezuitów odbyła się uroczystość upamiętniająca 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Swoimi doświadczeniami z 1944 roku podzielił się z zebranymi Kazimierz Wiktorowicz, prezes Światowego Związku Armii Krajowej.

W imieniu społeczności Kalisza głos zabrał prezydent Krystian Kinastowski.

Kiedy wybiła godzina "W" Powstańcy ruszyli do walki o godność, wolność i honor swój i swojego miasta. Wiemy, jak zakończyła się ich walka, jednak honoru i bohaterstwa tym ludziom nikt nie odbierze. 30 lat wcześniej, w 1914 roku, Kalisz został również doszczętnie zniszczony. To, że te dwa miasta musiały podnosić się z gruzów, świadczy o tym, jak wielką pracę wykonali zarówno kaliszanie, odbudowując Kalisz, jak i warszawiacy odbudowując stolicę - mówił prezydent. - Naocznych świadków tamtych wydarzeń jest coraz mniej i to na nas spoczywa obowiązek pamięci o Powstańcach. Cieszę się, że na dzisiejszej uroczystości obecne są poczty sztandarowe kaliskich szkół. Możecie być świadkami historii. Niech, dzięki wam, pamięć o Powstańcach nigdy nie zginie.

Wiązankę kwiatów przed pomnikiem żołnierzy Armii Krajowej złożyli: prezydent Krystian Kinastowski, Tadeusz Skarżyński, przewodniczący Rady Miasta Kalisza oraz Aneta Ochocka, skarbnik Miasta.

Hołd Powstańcom oddali również przedstawiciele parlamentu, władz powiatu kaliskiego, radni Miasta Kalisza, kombatanci, reprezentanci służb mundurowych, organizacji, stowarzyszeń i placówek oświatowych.

Wcześniej władze Miasta Kalisza oraz delegacje złożyły kwiaty przy obelisku upamiętniającym ks. Józefa Sieradzana - kapelana Powstania Warszawskiego, na jego grobie, a także przed tablicą poświęconą pamięci ks. inf. Stanisława Piotrowskiego, uczestnika powstania.

Tego dnia prezydent Krystian Kinastowski odwiedził również panią Marię Znojewską - mieszkającą w Kaliszu uczestniczkę Powstania Warszawskiego.

kalisz.pl, fot. Katarzyna Ciupek, Iwona Cieślak

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/