Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 październik 2021 Godzina:
imieniny: Sabina, Florencjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Piasek zaśpiewał dla 4 tysięcy pań ZDJĘCIA

Melodyjne ballady i energetyczne kawałki, które porwały tysiące pań zgromadzonych w Arenie. Andrzej Piaseczny wiedział, w jaki sposób oczarować zaproszone z okazji Powiatowo - Gminnego Dnia Kobiet mieszkanki regionu. Marcowy koncert to od lat tradycyjne podziękowanie aktywnym kobietom za pracę na rzecz mieszkańców poszczególnych gmin i miast powiatu kaliskiego.

Koncert w Arenie zgromadził ponad 4 tysiące mieszkanek z gmin powiatu kaliskiego oraz miasta. Spotkania z okazji Dnia Kobiet organizowane są od kilku lat i są podziękowaniem dla pań, które aktywnie działają w swoich miejscowościach i środowiskach - samorządowców, strażaczek, członkiń kół gospodyń wiejskich, organizatorek wydarzeń kulturalno - sportowych, czy kobiet prowadzących firmy.

Publiczność rozgrzały Dynamitki, zespół z gminy Blizanów, który wykonał kilka dynamicznych interpretacji znanych utworów. Paniom, które zostały zaproszone na koncert życzenia złożyli gospodarze wieczoru. - Zaprosiliśmy was, by wspólnie świętować i aby artyści wyśpiewali te najpiękniejsze życzenia - powiedział Krzysztof Nosal, starosta kaliski. - Chcemy złożyć wam najlepsze życzenia. Aby wszystkie słowa, które padły z ust bliskich Wam panów się spełniały. Abyście czuły się zawsze piękne, młode, zadbane, zadowolone, radosne a przede wszystkim kochane.

- Z okazji 8 marca życzę wszystkim paniom wielkiej siły do pokonywania trudności, do odbijania się od dna. My to potrafimy, tego na cały rok, do następnego święta kobiet życzę wszystkim paniom - dodał Barbara Gmerek, wiceprezydent Kalisza.

Gwiazdą tegorocznego Powiatowo - Miejskiego Dnia Kobiet był Andrzej Piaseczny. Pojawienie się na scenie wokalisty, który w ubiegłym roku świętował ćwierćwiecze pracy artystycznej, od pierwszych minut rozgrzało zgromadzone w Arenie mieszkanki regionu. Wystarczyło kilka utworów, by większość wstała, tańczyła i śpiewała z muzykiem. 

Tradycyjnie w trakcie koncertu przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na chore dzieci: Lenę, która cierpi na rzadką chorobę genetyczną i potrzebuje specjalistycznego sprzętu do oddychania (aktualnie jest poddawana eksperymentalnej terapii), a także dla Jasia, który oblał się gorącym olejem. Jest po przeszczepie skóry, ale potrzebuje kosztownej terapii i leków.

Organizatorami koncertu były: Powiat Kaliski pod patronatem Starosty Kaliskiego Krzysztofa Nosala, Prezydent Miasta Kalisza Grzegorz Sapiński, burmistrz Stawiszyna Justyna Ilona Urbaniak, wójt gminy Lisków Maria Krawiec, wójt gminy Ceków Kolonia Mariusz Chojnacki, wójt gminy Brzeziny Krzysztof Niedźwiedzki, wójt gminy Szczytniki Marek Albrecht, wójt gminy Mycielin Jerzy Matuszewski, wójt gminy Koźminek Andrzej Miklas, wójt gminy Godziesze Wielkie Józef Podłużny, wójt gminy Blizanów Sławomir Musioł, wójta gminy Żelazków Sylwiusz Jakubowski.

AW, zdjęcia autor 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/