Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 05 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Kryspina, Gerald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Pijany 22-latek kierował motorowerem

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości zatrzymany został 22-letni kierowca motoroweru. Przy okazji wyszło na jaw, że prowadził po pijanemu. Młody mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu.

22-latka zatrzymali do kontroli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego.

Powodem było przekroczenie dopuszczalnej prędkości przez kierującego. Pomiar wykazał, że motorower za kierownicą którego siedział 22-latek poruszało się z prędkością 77 km/h w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - W trakcie kontroli funkcjonariusze nabrali wątpliwości co do stanu trzeźwości kierowcy jednośladu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie pozostawiło złudzeń. 22-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.  22-latek nie uniknie też odpowiedzialności za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

Apelujemy do wszystkich, aby widząc osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę, reagowali. Nie tolerujmy tego typu zachowań. Swoim działaniem możemy zapobiec tragedii i uratować ludzie życie. Wypadki drogowe, to dramat zarówno dla rodzin sprawców jak i osób pokrzywdzonych. Wspólnie możemy zrobić wiele, aby zapobiec ludzkim nieszczęściom spowodowanym skrajną nieodpowiedzialnością, jaką jest kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu – dodaje rzeczniczka kaliskiej policji.

MIK, fot. Pomoc Drogowa Kalisz 24H

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/