Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Helena, Jerzy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Piknik z Organizacjami Pozarządowymi

Czym zajmują się poszczególne organizacje pozarządowe w Kaliszu? Wszystkiego na ich temat będzie można dowiedzieć się już w tę sobotę, 8 września. Na Głównym Rynku odbędzie się kolejna już edycja Pikniku z Organizacjami Pozarządowymi.

Wydarzenie to ma na celu przybliżenie mieszkańcom kaliskiego sektora NGO. W tym roku podczas imprezy zaprezentują się łącznie 32 organizacje - fundacje, stowarzyszenia i kluby zarejestrowane w Kaliszu.

Program Pikniku, na który składają się aktywności z wielu dziedzin, współtworzą same organizacje. Warto więc przyjść, zapoznać się z ich bogatą ofertą i przekonać się, jak duży potencjał drzemie w kaliskich organizacjach pozarządowych. Dla odwiedzających - zarówno dużych jak i małych - zostały przygotowane różnorodne atrakcje, więc zapewne każdy znajdzie coś dla siebie. Odbędą się m.in. warsztaty twórcze, zajęcia manualne, rękodzieło artystyczne, prezentacje malarstwa, pokazy kolekcji znaczków turystycznych, quizy historyczne, konsultacje społeczne, wystawa ptaków egzotycznych, badania poziomu glikemii, szkolenie z pierwszej pomocy, występy muzyczne, gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, tatuaże henną, plecenie kolorowych warkoczyków, basen z kulami wodnymi, duże bańki mydlane, jak również aktywności sportowe - jazda na rolce kolarskiej, trenażerze czy pokazy rugby. Podczas Pikniku będą także prowadzone działania propagujące adopcję bezdomnych zwierząt oraz zostanie zainicjowana kampania społeczna pod hasłem „Zostaję w Kaliszu”.

Wydarzenie odbędzie się 8 września w godz. 13.00 - 18.00 na Głównym Rynku. Organizatorami są Urząd Miasta Kalisza oraz Kaliska Rada Działalności Pożytku Publicznego. 

MIK za: kalisz.pl, fot. UM kalisz

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/