Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Helena, Jerzy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Piknik z organizacjami pozarządowymi

Do 20 lipca br. Miasto czekać będzie na zgłoszenia organizacji pozarządowych zainteresowanych udziałem w pierwszym "Pikniku z organizacjami pozarządowymi". Celem przedsięwzięcia jest przedstawienie mieszkańcom Kalisza potencjału funkcjonujących w naszym mieście organizacji, ich różnorodności oraz przede wszystkim bogatej oferty skierowanej do osób w każdej grupie wiekowej.

Impreza będzie miała charakter jednodniowy i odbędzie się w godzinach 12.00 - 18.00. - O odrębną imprezę dla organizacji pozarządowych wnioskowali m.in. członkowie Kaliskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego - mówi wiceprezydent Karolina Pawliczak. - Chcemy, by mieszkańcy miasta bliżej poznali potencjał tkwiący w naszych organizacjach. Zwłaszcza, że wysokość środków finansowych przeznaczonych z budżetu Miasta Kalisza na wsparcie podejmowanych przez organizacje pozarządowe zadań publicznych osiągnęła w 2016 roku rekordową kwotę 11.109.150,38 zł. 

Program wydarzenia, w tym liczne atrakcje dla osób odwiedzających, będą współtworzyły same organizacje, które zechcą na Głównym Rynku zorganizować własne stoiska. Ze strony Urzędu Miejskiego w miarę zgłoszonego zapotrzebowania zabezpieczony zostanie m.in. sprzęt w postaci namiotów, ławek i krzeseł oraz drobne materiały niezbędne do zaprezentowania organizacji. - Wierzę, że organizacje z chęcią przyłączą się do wspólnego przedsięwzięcia - mówi Tomasz Jeżyk, przewodniczący Kaliskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. - Tego typu organizacje prowadzą kluby sportowe, zajmują się ochroną zdrowia, strefą kultury, czy przedszkolami. To bardzo szerokie spektrum działalności. 

Organizacje pozarządowe, obok sektora publicznego i prywatnego są trzecim sektorem działającym na rzecz dobra publicznego. Stanowią bazę dla rozwoju społeczności, podejmując działania dla dobra mieszkańców, integrując i aktywizując społeczność wokół istotnych problemów. Uzupełniają tym samym działania podejmowane przez lokalny samorząd. - Liczymy, że program imprezy w dużej mierze wykreują jej gospodarze - mówi Janusz Sibiński z Wydziału Spraw Spolecznych i Mieszkaniowych UM w Kaliszu. - W mieście mamy zarejestrowanych 401 podmiotów pozarządowych. jedna trzecia z nich codziennie aktywnie prowadzi działalność na rzecz mieszkańców. Kaliszanie nie zawsze zdają sobie z tego sprawę. Chcemy to zmienić. Warto podkreślić, że na pikniku przedstawiciele każdej grupy wiekowej znajdą ofertę dla siebie. To będzie także szansa na spopularyzowanie idei wolontariatu.

Zgłoszeń na piknik organizacje mogą dokonywać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej Miasta, w terminie do dnia 20 lipca br., na adres Centrum Organizacji Pozarządowych (mail: ). Po tym terminie wspólnie ustalone zostaną szczegóły organizacyjne i techniczne oraz oferta programowa imprezy.

Organizatorami wydarzenia są Urząd Miejski w Kaliszu oraz Kaliska Rada Działalności Pożytku Publicznego.

Oprac. i fot. Tomasz Staszczyk

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/