Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 05 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Kryspina, Gerald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Pirat drogowy pędził w terenie zabudowanym z prędkością prawie 200 km/h ZDJĘCIA

148 km/h – nie, to nie prędkość, z jaką jechał. O tyle dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym przekroczył 26-letni mieszkaniec Słupi pod Kępnem. Pirata drogowego pędzącego prawie 200 km/h namierzyli policjanci z grupy Speed.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 25 października o godzinie 7:20 w miejscowości Jankowy (pow. kępiński).

Policjanci elitarnej grupy Speed kępińskiej jednostki, zatrzymali do kontroli pojazd marki Mercedes, którym kierował 26-letni mieszkaniec Słupi pod Kępnem. Mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z prędkością 198 km/h – informuje sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy kępińskiej jednostki. - Przekraczając dopuszczalna prędkość w terenie zabudowanym aż o 148 km/h, oddał nam swoje uprawnienia na najbliższe trzy miesiące i został on ukarany wysokim mandatem karnym wraz z systemem punktowym.

Z kolei ostrowscy funkcjonariusze, podczas jednej z ostatnich kontroli, zwrócili uwagę na jadący z dużą prędkością samochód marki Peugeot Partner. Pomiar wideorejestratorem wykazał, że kierowca w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 138 km/h.

Policjanci przerwali tą niebezpieczną jazdę i zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą auta siedział 21-letni mieszkaniec powiatu rawickiego. Za popełnione wykroczenie mężczyznę czeka teraz 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Ponadto został ukarany wysokim mandatem karnym, a na konto kierowcy wpłynęło 10 punktów karnych – informuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Tego samego dnia zatrzymana została 34-latka z powiatu krotoszyńskiego, która kierując hondą Civic przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 59 km/h. Kobiecie również straciła uprawnienia do kierowania, a na jej konto powędrowało 10 punktów karnych.

MIK, fot. KPP Kępno, KPP Ostrów Wlkp.

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/