Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 01 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Eliga, Platon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Podrzucał odpady do cudzego śmietnika. Przyłapał go świadek i miejski monitoring WIDEO

Przyjechał ze śmieciami pod cudze kontenery – namierzył go świadek i miejski monitoring. Mężczyzna, który pozbywał się kartonów na jednym z kaliskich osiedli został zatrzymany przez straż miejską i ukarany mandatem. Oczywiście musiał po sobie posprzątać.

Mężczyzna zaparkował swój samochód przy pojemnikach na śmieci i zaczął wypakowywać z niego kartony. Zdarzenie zaobserwował jeden z mieszkańców osiedla, który zaalarmował Straż Miejską Kalisza.

Skierowany na miejsce patrol ustalił, że odpady nie pochodzą z okolicznych nieruchomości, mężczyzna także nie był mieszkańcem pobliskich bloków. Za podrzucanie odpadów ukarano go mandatem karnym i zobligowano do ich zebrania oraz pozbycia się zgodnie z przepisami – informuje Straż Miejska Kalisza. - Po informacji od mieszkańca, za którą serdecznie dziękujemy, zdarzenie to, zostało również zarejestrowane przez operatora monitoringu miejskiego.

Straż miejska apeluje do mieszkańców, aby widząc osobę nielegalnie pozbywająca się śmieci, zrobili zdjęcie, zapamiętali numer rejestracyjny auta i przekazali anonimową wiadomość na adres e-mail  lub bezpłatny alarmowy telefon 986.

Mamy nadzieję, że szybka reakcja funkcjonariuszy skutecznie zniechęci potencjalnych sprawców podrzucania odpadów na terenie naszego miasta – dodają strażnicy.

MIK, wideo: SMK

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/