Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 04 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Maria, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Podsumowano konkurs „Ad fontes! Odkrywamy tajemnice Kalisza i regionu kaliskiego” ZDJĘCIA

W siedzibie Archiwum Państwowego w Kaliszu podsumowano konkurs „Ad fontes! Odkrywamy tajemnice Kalisza i regionu kaliskiego”. Tegoroczna edycja była związana z przypadającym w tym roku jubileuszem 70 lat istnienia Archiwum, a zadaniem uczestników było nakręceniu filmu, który upamiętniałby jego poszczególne siedziby na przestrzeni lat, ale też samą instytucję jako ciekawe miejsce.

Przy tworzeniu prac uczniowie mogli korzystać z kamery, aparatu lub po prostu telefonu komórkowego. Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 8 filmów, wszystkie w kategorii szkół podstawowych. W zmaganiach wzięło udział 16 uczniów z 4 szkół podstawowych. Uczestnicy, choć opracowywali ten sam temat, różnie do niego podchodzili; niektóre filmy miały charakter reportażu, inne serwisu informacyjnego, jeszcze inne typowego filmu wspomnieniowego.

Nagroda Prezydenta Miasta Kalisza powędrowała do: Jagody Marudy, Zuzanny Wojciechowskiej, Martyny Kocańskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kaliszu (opiekun: Tadeusz Karczewski, dyrektor szkoły: Beata Zalewska).

Naczelnik wydziału kultury urzędu miasta wręczyła także wyróżnienia dla Hanny Sadowskiej i Mai Winnickiej ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Kaliszu (opiekun: Wioletta Janiszewska, dyrektor szkoły: Beata Prus) i dla Wiktora Piora z Prywatnej Szkoły Podstawowej „Jagiellończyk” w Kaliszu (opiekun: Jakub Marciniak, dyrektor szkoły: Weronika Biała).

Organizatorem konkursu jest Archiwum Państwowe w Kaliszu przy współpracy Miasta Kalisza i Starostwa Powiatowego w Kaliszu.

MIK, fot. Archiwum Państwowe w Kaliszu

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/