Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 05 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Norma, Karolin

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

„Pokolenie pieniądze” w Kinie (na) Sztuki

Na pokaz filmu „Pokolenie pieniądze” w reżyserii Lauren Greenfield zaprasza Galeria Sztuki im. Jana Tarasina. Seans w ramach cyklu Kino (na) Sztuki odbędzie się 11 kwietnia o godzinie 18:00.

„Pokolenie pieniądza” to film, który opowiada o świecie, w którym najistotniejszy jest niczym nieograniczony i nieskrępowany materializm. Reżyserka, Lauren Greenfield, dotyka w nim najważniejszych fetyszy współczesności: nieograniczonej chęci posiadania i luksusu. Okazuje się jednak, że bogactwo ma wysoką cenę…

Dokument jest analizą i podsumowaniem wieloletniego projektu fotograficznego  Greenfield, w którym w przenikliwy sposób pokazuje życie zaledwie 1 procenta ludzi na Ziemi, tych którzy dzierżą większość środków materialnych naszego świata. Dzięki reżyserce możemy poznać ich ideę amerykańskiego snu. Jeśli masz już dużo, to więcej znaczy lepiej – przyznaje jeden z jej bohaterów, ujawniając znacznie istotniejsze przesłanie. Intrygujący i miejscami zabawny film jest kulminacją tego życiowego projektu. Rzuca światło na początki pracy Greenfield, która wyrusza tym razem z kamerą na poszukiwanie pojawiających się na jej wczesnych zdjęciach modeli. Podpatruje życie tych, których pragnienie dobrobytu stało się siłą napędową i głównym celem w życiu.

Bohaterami „Pokolenia pieniądza” są zarówno Ci, którzy są już posiadaczami wielkich fortun oraz Ci, którzy dopiero szukają sposobu aby je osiągnąć. W filmie pojawiają się Chińczycy notujący fonetyczny zapis marek. Sześciolatka wyszykowana na konkurs piękności: treska, ciężkie od tuszu rzęsy, język zalotnie oblizuje sztuczne zęby. Dwunastoletnia Kim Kardashian w pełnym mejkapie na potańcówce dla bogatych dzieci w Bel Air. Trzynastolatek obchodzący swoją bar micwę w klubie go go wtula się w pokaźne piersi tancerki. Obwieszony piętnastoma kilogramami złota właściciel limuzynowego imperium w futrze sprezentowanym mu przez Mike’a Tysona. Niezliczeni byli i przyszli raperzy obrzucający się banknotami pośród twerkujących pup w skąpej bieliźnie. To tylko kilka z tysięcy obrazków utrwalonych przez Lauren Greenfield.

W całym swym splendorze, film pokazuje smutną prawdę, że za tą błyszcząca i czarującą fasadą czai się jednak wszechogarniająca pustka – człowiek jest tylko tym, co posiada. Film pojawia się w epoce, gdy społeczna nierówność osiąga swoje apogeum, a prezydent USA jest uosobieniem narcyzmu, próżności i bogactwa.

Źródło: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/