Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 16 październik 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Dionizy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Policja ćwiczyła na wypadek zadymy ZDJĘCIA

Prawie 100 mundurowych z pięciu jednostek policji w Wielkopolsce doskonaliło swoje umiejętności na Stadionie Miejskim w Kaliszu. Stróże prawa ćwiczyli na wypadek zbiorowego zakłócenia ładu i porządku. Działania miały też na celu wypracowanie jednolitej taktyki postępowania.

Na co dzień każdy z plutonów ćwiczy we własnej jednostce, ale w przypadku akcji i operacji policyjnych związanych z bezpieczeństwem imprez masowych, zgromadzeń publicznych, katastrof i awarii technicznych oraz innych imprez i uroczystości, wchodzą w skład III Kompanii Nieetatowego Pododdziału Policji. - Cyklicznie, w wyznaczonych terminach policjanci zbierają się w jednym miejscu, aby wspólnie rozegrać symulację wydarzeń. Dzięki temu można wypracować jednolitą taktykę działania w przypadku np. zakłócenia porządku na meczu piłki nożnej – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy kaliskiej komendy.

W ćwiczeniach na  Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej wzięli udział funkcjonariusze z: Kalisza, Ostrowa wielkopolskiego, Pleszewa, Ostrzeszowa i Kępna. Dowodził nimi mł. asp. Łukasz Polak, pełniący obowiązki Naczelnika Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. - Policjanci ubrani w kamizelki przeciwuderzeniowe, kaski, ochraniacze nóg oraz przedramienia, wyposażeni w tarcze ćwiczyli szyki i przemieszczanie się pododdziałów zwartych. Mundurowi byli również wyposażeni w broń gładkolufową, która jest jednym ze środków przymusu bezpośredniego stosowanym w przypadku zbiorowego zakłócenia porządku publicznego – mówi mł. asp. Anna Jaworska-Wojnicz. - W trakcie symulacji używano także granatów w hukowych i dymnych.

Szkolenie trwało kilka godzin i miało na celu skoordynowanie działań funkcjonariuszy, którzy w przypadku zbiorowego zakłócenia ładu i porządku publicznego, będą interweniować w pododdziałach zwartych.

MIK, fot. KMP Kalisz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/