Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 25 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Lucja, Albrecht

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Policjanci kaliskiej komendy pożegnali kolegę, który zginął na służbie ZDJĘCIA

Polska policja pogrążona w żałobie. Funkcjonariusze w całym kraju pożegnali funkcjonariusza z Raciborza, który 4 maja podczas wykonywania obowiązków służbowych został zastrzelony przez bandytę. Punktualnie w południe zawyły policyjne syreny – także w Kaliszu i okolicznych gminach. Dołączyli do nich strażacy.

Asp. Michał Kędzierski zginął 4 maja br. w Raciborzu. Interweniował wobec mężczyzny, który jak wynikało ze zgłoszenia, był ubrany w strój łudząco przypominający policyjny mundur i próbował kontrolować samochody, a także mógł być nietrzeźwy.

Podczas próby wylegitymowania opisanej osoby asp. Michał Kędzierski został postrzelony przez sprawcę i mimo reanimacji zmarł na miejscu zdarzenia. Napastnika unieszkodliwił drugi z funkcjonariuszy, który postrzelił go w udo. Podejrzany to 40-latek znany miejscowej policji, wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe, zniszczenie mienia, znieważanie i naruszenie nietykalności cielesnej policjantów, groźby karalne i rozbój. Usłyszał trzy zarzuty: zabójstwa funkcjonariusza policji w trakcie pełnienia obowiązków służbowych, usiłowania zabójstwa drugiego funkcjonariusza, a także posiadania znacznych ilości broni i amunicji. Grozi mu dożywocie. 

W piątek, 7 maja w południe w Raciborzu odbyły się uroczystości pogrzebowe. Hołd koledze oddali jednak funkcjonariusze w całym kraju – również w naszym mieście. Punktualnie w południe - bez względu na to, gdzie akurat się znajdowali – w radiowozach włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe. Część policjantów wyszła przed kaliską komendę i komisariaty, by uczcić pamięć tragicznie zmarłego kolegi.

Cześć zmarłemu policjantowi oddali także kaliscy strażacy.

O godzinie 12:00 funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 i 2 w Kaliszu uczcili pamięć poległego na służbie asp. Michała Kędzierskiego, który został śmiertelnie postrzelony 7 maja w Raciborzu. Tym samym kaliscy pożarnicy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji mającej na celu upamiętnienie zabitego na służbie policjanta, poprzez włączenie sygnałów świetlnych i dźwiękowych w pojazdach oraz oddanie honorów – informuje st. sekc. Jakub Pietrzak.

MIK, fot. KMP Kalisz, bryg. Grzegorz Orlikowski, mł. kpt. Kamil Filipczak

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/