Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Tekla, Liwiusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Ponad 15 litrów krwi w Zbiersku ZDJĘCIA

15,75 litra krwi przyniosła akcja krwiodawstwa zorganizowana w niedzielę, 1 sierpnia przez Rejonową Radę Honorowego Krwiodawstwa PCK w Kaliszu oraz Gminę i Miasto Stawiszyn.

Akcja, którą tradycyjnie objął patronatem burmistrz Stawiszyna Grzegorz Kaczmarek, odbyła się przy Domu Kultury w Zbiersku. Przez cały czas jej trwania nie brakowało chętnych do podzielenia się krwią. Chociaż zainteresowanych było ponad 50 osób, to licznik niedzielnej akcji zatrzymał się na 48 zarejestrowanych. Po przejściu etapu kwalifikacji 35 z nich oddało krew, a do grona krwiodawców dołączyło 5 nowych dawców.

Bardzo budującym obrazem  było, gdy krew wspólnie oddawali ojciec z synem, czy matka wraz z synem – przez niego namówiona do tego pięknego gestu – mówi Janusz Sibiński, przewodniczący Wielkopolskiej Rady HDK PCK.

Spotkanie było także okazją, by wręczyć odznaki „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi” III stopnia, które z rąk Janusza Sibińskiego oraz burmistrza Stawiszyna otrzymały dwie mieszkanki gminy, mające na swoim koncie ponad 5 litrów oddanej krwi.

A już za tydzień, 8 sierpnia PCK wspólnie z burmistrzem Opatówka zaprasza na tamtejszy Plac Wolności, gdzie w godzinach 9.00 -13.00 na dawców czekać będzie mobilny punkt poboru krwi.

MIK, fot. Janusz Sobiński

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/