Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 08 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Maria, Klement

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

"Powstać z popiołów" - spotkanie z Peterem Galdwinem

Jak wielki wpływ na nasze życie ma rodzina i miejsce urodzenia, ale przede wszystkim jak wiele możemy zmienić i osiągnąć dzięki własnej wytrwałości, wierze w siebie i Boga? Odpowiedzi na te pytania można zleźć w książce "Powstać z popiołów. Historia chłopca, który przeszedł piekło" Petera Gladwina. Autor powieści, na zaproszenie Fundacji Bread of Life odwiedzi Kalisz. O swoim życiu i poszukiwaniu jego sensu opowie w czasie spotkania w Zespole Szkół Ekonomicznych.

Peter Gladwin to człowiek, który sowimi przeżyciami mógłby obdarzyć kilka osób. Jako roczne dziecko ocalał z pożaru rodzinnego domu. Tragiczne wydarzenie pozostawiła trwały ślad w postaci niepełnosprawności. Oszpecony, pokryty bliznami, dorastał w siermiężnych warunkach na przedmieściach Halifaxu jako trzecie z dziewięciorga dzieci – można przeczytać w nocie biograficznej. – Dorosłe życie to uzależnienie od alkoholu, narkotyków i hazardu. Konflikty z prawem i brak pomysłu, co dalej? Zmiana przyszła po rozmowie z siostrą, która była początkiem głębokiej przemiany i odnalezienia życiowej ścieżki, którą podąża do dziś. A o swoim życiu opowiada w książce i na wieczorach autorskich oraz różnego rodzaju konferencjach n całym świecie.  

W przyszłym tygodniu o przemianie Petera Galdwina będzie można posłuchać w Zespole Szkół Ekonomicznych w Kaliszu. Autor spotka się z uczniami szkoły. - Mam nadzieję, że uświadomi naszym dzieciom, że warto mieć w życiu cel, że z każdych tarapatów się wychodzi – mówi Izabella Galuba – Bryja, nauczycielka języka polskiego i organizatorka spotkania. -  Czytając jego książkę nabiera się pokory wobec własnego życia. Przy okazji będzie to ciekawa lekcja języka angielskiego.

Spotkanie przeznaczone jest dla uczniów szkoły, ale jeśli przyjdzie ktoś z zewnątrz, zainteresowany spotkaniem z pisarzem, także będzie mógł wziąć w nim udział. Peter Gladwin Zespół Szkół Ekonomicznych odwiedzi 25 listopada. Początek o 11.40.


AW, Izabela Galuba – Bryja, zdjęcie Wydawnictwo Credo

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/