Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 04 sierpień 2021 Godzina:
imieniny: Maria, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Pożar stogu słomy w Wielowsi ZDJĘCIA

Kilka zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem stogu słomy, do którego doszło w niedzielę, 20 czerwca w miejscowości Wielowieś (pow. krotoszyński). Na szczęście, jak podkreślają strażacy, stóg znajdował się na polu, z dala od zabudowań gospodarczych.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło przed godz. 18.00. Do zdarzenia skierowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz ochotnicze straże pożarne z Krotoszyna, Benic i Kuklinowa.

Strażacy po dojeździe na miejsce pożaru i zabezpieczeniu terenu działań podali dwa skuteczne prądy gaśnicze wody w natarciu na palącą się słomę w balotach, ułożoną w stóg. W momencie przybycia kolejnych zastępów sukcesywnie zwiększano intensywność podawania środka gaśniczego, skutecznie ograniczając rozwój pożaru – relacjonuje st. asp. Mateusz Dymarski, oficer prasowy krotoszyńskiej straży pożarnej. - Po stłumieniu ognia nadpaloną słomę przegarnięto sprzętem rolniczym i dogaszono. Celem zapewnienia ciągłości podawania środka gaśniczego na miejscu akcji zorganizowano zaopatrzenie wodne metodą dowożenia.

Po zakończeniu działań gaśniczych pogorzelisko sprawdzono  jeszcze kamerą termowizyjną. Interwencja straży pożarnej trwała łącznie cztery godziny.

MIK, fot. dh. Szymon Sikora OSP Koźmin Wlkp.

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/