Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Nikola, Jarogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej blokują drogi

Utrudnienia na drodze Kalisz – Konin. W Białej Panieńskiej protestują pracownicy służby weterynaryjnej. Blokady dróg zapowiadali już kilka dni temu. A wszystko dlatego, że nie otrzymali obiecanych przez ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego 40 milionów złotych na podwyżki.

Pieniądze miały być przekazane do końca I kwartału tego roku. Ponieważ tych weterynarze nie zobaczyli zapowiedzieli protesty. Tydzień zaczęli od wyjścia przed siedziby swoich zakładów pracy WIĘCEJ. Ubrani w czarne koszulki i z transparentami przez kilkadziesiąt minut wyrażali w ten sposób swoje niezadowolenie wobec postępowania ministra i niedotrzymania danego im słowa. Ostrzegali, że zaostrzą swoje działania. - Czas, rodzaj i ich intensywność zależeć będą od reakcji ministra rolnictwa i rozwoju wsi, któremu Inspekcja Weterynaryjna podlega. Nie wszystko chcemy zdradzać od razu. Zapewniamy jednocześnie, że w czasie zaostrzenie protestu cały czas będziemy gotowi do podjęcia rozmów i wspólnego rozwiązania narosłych problemów - mówiła w poniedziałek, 10 czerwca Sara Meskel, przewodnicząca OZZPIW.

Pracownicy służby weterynaryjnej postawili ultimatum – albo resort się zreflektuje, albo wyjdą na ulice. Tak stało się dzisiaj. Od rana w piątek, 14 czerwca w różnych regionach kraju można spotkać spacerujących po głównych drogach pracowników inspekcji.

Jeden z takich protestów odbywa się na drodze Kalisz – Konin. Weterynarze spacerują przez kilka minut, po czym przepuszczają czekające auta. Jeśli nie będzie reakcji ze strony ministerstwa rolnictwa i rozwoju wsi protest ponowią w poniedziałek. 

AW, zdjęcia RK  

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/