Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Helena, Jerzy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Prawie 300 gimnazjlistów gotowało z Nestlé

Prawie trzystu gimnazjalistów z piętnastu szkół wzięło udział w warsztatach kulinarnych "Gotuj z Nestlé". Gospodarzami przedsięwzięcia byli nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu.

Podczas warsztatów uczestnicy mieli okazję zapoznania się z nowatorskimi daniami oraz mogli dowiedzieć się, jakie są podstawowe składniki i sposoby przygotowania potraw. Warsztaty odbywały się w formie zabawy - turnieju; oceniano kreatywność kulinarną, zdolności manualne i plastyczne oraz prezentację potraw. Stawiano również nacisk na integrację i umiejętność pracy w grupie, nie zapominając, że uczestnicy mogli dowiedzieć się, na jakie produkty z firmy Nestle warto w kuchni „stawiać”. Oferta skierowana była do gimnazjalistów - osób otwartych na nowe doświadczenia smakowe, chętnych do wyzwań kulinarnych, nowatorskich połączeń smaków i aromatów, a przede wszystkim przyszłych adeptów sztuki kulinarnej.

W warsztatach wzięli udział gimnazjaliści z Kalisza, Brzezin, Opatówka, Stawu, Gołuchowa, Koźminka, Stawiszyna, Rusowa i Szczytnik. Za przygotowanie imprezy odpowiedzialna była Dorota Szaleniec-Plichta, wicedyrektor ZSG-H, Agnieszka Kocińska, koordynator warsztatów z firmą Nestle, Monika Rubińska oraz Karolina Kościuszko. W przedsięwzięcie zaangażowanych było także wielu nauczycieli oraz uczniów szkoły. Obok wykwalifikowanych i doświadczonych kucharzy z "Nestle" - Tomasza Kojałowicza i Artura Bielaka, swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie ZSG-H, m.in. Adam Nowacki - jeden z najlepszych uczestników projektu "Erasmus+". Gimnazjalistom, którzy przygotowywali potrawy oraz nakrycia stołów, wręczono upominki od partnera ZSG-H - firmy Nestle. Warsztaty zakończyły się degustacją przysmaków, które przygotowano w trakcie imprezy.

Źródło: ZSGH w Kaliszu

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/