Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Helena, Jerzy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Wydarzenia

Preludium Ambient Festival

Wielkim krokami zbliża się szósta edycja Kalisz Ambient Festival. W przyszły weekend (27-28.10) w Centrum Kultury i Sztuki dla wszystkich fanów muzyki ambientowej i elektronicznego eksperymentu zagrają soliści, duety i zespoły z Polski, Islandii i Wielkiej Brytanii. A już w środę, 18 października, można zajrzeć do galerii CKiS na wystawę plastyka i muzyka Tadeusza Łuczejko. Wernisaż o 18.00.

Łuczejko to wyjątkowa postać w obszarze polskiego ambientu. Artysta, który pod koniec lat 70., wraz z Mirosławem Czyżykiewiczem i kilkoma innymi przyjaciółmi, założył „Pracownię trójwymiarowych marzeń” – grupę grającą muzykę z pogranicza elektroniki. W roku 1999 wraz z Piotrem Woltyńskim stworzył z kolei duet „Aquavoice”. W roku 2001 zaś Tadeusz Łuczejko - działając już jako solista pod starym szyldem „Aquavoice” - został laureatem złotej dziesiątki plebiscytu słuchaczy radiowej Trójki na najlepsze nagranie muzyki elektronicznej. Na swoim koncie ma koncerty obok takich artystów jak: Tomasz Stańko, Józef Skrzek, Robin Guthrie (Cocteau Twins), Banco de Gaia, „Higher Inteligence Agency”, Pieter Nooten, Marek Biliński czy Wojtek Konikiewicz. Od roku 2003 jest także organizatorem i dyrektorem artystycznym Międzynarodowych Prezentacji Muzycznych AMBIENT, które corocznie odbywają się w Gorlicach.

DJSok
Tadeusz Łuczejko dla kaliszan zagra w ramach KAF w przyszłą sobotę, a z wielbicielami swego plastycznego talentu spotka się już w środę, 18 października, na wystawie zaprojektowanych przez niego niepublikowanych okładek płyt. Jako Plastyk przez siedem lat projektował ilustracje książkowe, współpracując z takimi wydawnictwami jak „Iskry”, „Alfa” – Warszawa, „PiK” – Katowice czy „ART” w Kielcach. Na koncie ma okładki do książek Stephena Kinga, Roberta Howarda, Poula Andersona i Jacka Higginsa. Za swoje plakaty otrzymał kilka nagród i wyróżnień. Jest autorem kilku wystaw indywidualnych w Polsce i za granicą. Obecnie zajmuje się malarstwem, projektowaniem okładek płyt i plakatów. Na wystawie w „Galerii w Hallu” oglądać można kilkadziesiąt projektów muzycznych okładek takich artystów jak Tomasz Stańko czy Czesław Niemen oraz zespołów takich jak Pink Floyd. Wystawie towarzyszyć będzie muzyczny występ kaliskich artystów - Marysi i Szafrana, a o oprawę muzyczną startującego o 18.00 wernisażu zadba DJSok.

R. Kuciński, fot. org.

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/