Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 08 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Maria, Klement

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Prezydent Kalisza odwiedził Marię Znojewską, uczestniczkę Powstania Warszawskiego ZDJĘCIA

Prezydent Krystian Kinastowski odwiedził Marię Znojewską, uczestniczkę Powstania Warszawskiego. Maria Znojewska mieszka w Kaliszu od ponad 20 lat. Ma zapewnione wparcie pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dyrekcja Muzeum Powstania Warszawskiego skierowała do władz miasta podziękowania za opiekę nad seniorką.

Maria Znojewska była nastolatką, gdy rozpoczęła się II wojna światowa. Jak wspomina, było to wydarzenie, które dramatycznie zmieniło jej życie. Zmusiło do szybkiego wejścia w dorosłość. Była uczestniczką Powstania Warszawskiego - sanitariuszką-łączniczką, pseudonim Alina. Jak podkreśla, w 1944 roku warszawiacy przeżyli piekło.

Ponad dwadzieścia lat temu Maria Znojewska przeprowadziła się do Kalisza, gdzie mieszkała jej siostra. Przyznaje, że polubiła nasze miasto. Ma 98 lat. Mieszka sama. Opiekę seniorce zapewnia Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Spotkanie z panią Marią, świadkiem historii, jest dla mnie bardzo ważne. Dało nam możliwość złożenia wyrazów szacunku, wysłuchania wspomnień - także z tamtych, tragicznych dni - poznania obecnych potrzeb – mówi Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza. - Miło było usłyszeć, że pani Maria jest bardzo zadowolona z opieki MOPS, że pracownicy zapewniają jej wszelką pomoc. W imieniu całej społeczności naszego miasta życzyłem pani Marii zdrowia i niegasnącego uśmiechu.

Podziękowania za opiekę nad uczestniczką powstania skierowała do władz Kalisza dyrekcja Muzeum Powstania Warszawskiego.

W imieniu swoim i pracowników Muzeum Powstania Warszawskiego składam podziękowania wszystkim, którzy troską i życzliwością wnoszą w życie pani Marii Znojewskiej nadzieję i radość – napisano w piśmie skierowanym do prezydenta Krystiana Kinastowskiego.

kalisz.pl, fot. Magda Bartnik

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/