Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 16 październik 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Dionizy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Przed nami sportowe zmagania z Ptolemeuszem

Trwają zapisy na Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza, który odbędzie się 3 października br. To już 40. odsłona tego wydarzenia. Jubileuszowa edycja przebiegać będzie inną trasę niż zazwyczaj, jednak organizatorzy mają nadzieję, że frekwencja nie zawiedzie. Wcześniej należy się jednak zgłosić, a termin mija 28 września. Jest ustalony limit osób, a o tym, kto pobiegnie decyduje kolejność zgłoszeń.

Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza jest już w naszym mieście tradycją. Dla miłośników sportu jest to świetna okazja, by się wykazać, a dla mniej lubiących sport doskonała możliwość, żeby się sprawdzić. Celem imprezy jest popularyzacja masowych biegów oraz promocja Kalisza.

Tegoroczna edycja odbędzie się 3 października. Tak jak zwykle, bieg główny to dystans 10 kilometrów. Wcześniej jednak rozpoczną się zmagania dzieci i młodzieży. Trasa przebiegać będzie jednak nieco inaczej niż zwykle.

Jest to bez wątpienia trasa będąca koniecznym kompromisem warunkowanym odbywającymi się w Kaliszu pracami drogowymi. Nasze miasto zmienia się na lepsze w tym względzie i jest to oczywiście trudny i pełen wyrzeczeń proces związany z remontami i objazdami, którego finałem będą nowe i bezpieczne drogi. Nie inaczej jest w przypadku przebiegu trasy naszego biegu – informują na swojej stronie organizatorzy.

Trasa: start ulica Częstochowska, bieg w górę do ulicy Dworcowej – tam nawrót. Następnie w dół Szlakiem Bursztynowym. Tutaj dwa okrążenia i powrót Częstochowską do mety.

W imprezie udział może wziąć niemal każdy, jednak organizator ustalił limit uczestników na 1000 osób. Ważna w tym przypadku jest kolejność zgłoszeń i wniesienie opłaty startowej. Chętni najpóźniej w dniu wydarzenia muszą mieć ukończone 18 lat. Osoby poniżej 18. roku życia muszą okazać zgodę rodziców.

Aby wziąć udział w biegu należy w pierwszej kolejności wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej www.biegptolemeusza.pl Następnie wyrazić zgodę na przestrzeganie regulaminu i udziału na własną odpowiedzialność. Obecnie zapisało się już ponad 700 osób.

Najlepsi zawodnicy otrzymają nagrody finansowe, a każdy kto ukończy bieg w limicie czasowym 1,5h pamiątkowy medal. W zależności od kategorii wiekowych przewidziane są również pamiątkowe puchary i dodatkowe klasyfikacje.

Wpisowe do 20 września wynosi 75 złotych, a od 21 do 28 września 85 złotych. Seniorzy, którzy ukończyli 65. rok życia mogą wystartować za darmo. Dodatkowo każdy posiadacz Karty Rodziny 3+ oraz Kaliskiej Karty Mieszkańca mogą ubiegać się o zniżkę.

Więcej informacji odnaleźć można tutaj: https://biegptolemeusza.pl/cat,4#top

Organizatorami wydarzenia są: Ośrodek Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu wspólnie z Miastem Kalisz i Kaliskim Szkolnym Związkiem Sportowym.

JF, fot. organizatorzy

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/