Wydarzenia - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Justyna, Lambert

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Wydarzenia

Przepis na idealne sąsiedztwo. Zakończyły się półkolonie w Domu Sąsiedzkim ZDJĘCIA

Pokazem finałowym na Skwerze Eligiusza Kor-Walczaka zakończyły się półkolonie „Welcom to Gangland, czyli Witaj Drogi Sąsiedzie!”, organizowane przez Stowarzyszenie Multi.Art w Domu Sąsiedzkim przy ul. Podgórze 2-4.

Co to znaczy „dobre sąsiedztwo”? Jak sprawić, aby nasza okolica była przyjazna do mieszkania? Jakie podwórka są najlepsze? Na te pytania odpowiedzi szukało 21 uczestników półkolonii „Welcom to Gangland, czyli Witaj Drogi Sąsiedzie!”. Efektem dwutygodniowych spotkań, warsztatów i rozmów było stworzenie idealnego miasteczka – Sąsiadopolis. Do jego zwiedzania uczestnicy zaprosili rodziców, sąsiadów, przyjaciół i znajomych oraz wszystkich mieszkańców Kalisza.

Pokaz rozpoczął się pochodem uczestników, zaopatrzonych w transparenty z hasłami, takimi jak: „Uśmiechaj się częściej”, „Fajnie, że tu mieszkasz”, „Miło być Twoim sąsiadem” czy „Rób w życiu to, co kochasz!”. Następnie uczestnicy zaprosili gości do zwiedzania Sąsiadopolis. Atrakcje, dostępne przy poszczególnych ulicach, odpowiadały na różne potrzeby swoich mieszkańców – dostępne było m.in. kino czy zakład fotograficzny. Na koniec nie zabrakło także występów wokalnych i tanecznych, a także podziękowań i wspólnych zdjęć.

Scenariusz pokazu finałowego oraz wszystkie stanowiska zostały wymyślone i zaprojektowane przez uczestników półkolonii ze wsparciem instruktorów i wychowawców grup – Natalii Czarcińskiej, Marty Kościańskiej, Sebastiana Jochana, Marty Śniosek-Masacz, Wojciecha Masacza, Łukasza Jaskóły, Ewy Gaj i Agnieszki Zalewskiej.

Organizatorem półkolonii było Stowarzyszenie Multi.Art, a wypoczynek został sfinansowany i zorganizowany w ramach programu „Lato w teatrze”, przy wsparciu Miasta. Partnerem projektu był Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu.

RED, fot. Tomasz Bąk, materiały prasowe organizatora

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/